W Gdańsku można pomóc bezdomnym za pomocą aplikacji mobilnej. Jak to działa?

W Gdańsku można pomóc bezdomnym za pomocą aplikacji mobilnej. Jak to działa?
Fot. Srdjan Randjelovic / depositphotos.com
dobrewiadomosci.net.pl / tk

W Gdańsku od kilku lat działa mobilna aplikacja, przy pomocy której można pomóc osobom bezdomnym. Jak to zrobić? Wystarczy zaznaczyć na mapie miejsce, gdzie zauważymy osobę potrzebującą.

Niekiedy pomoc dla bezdomnych może nadejść zbyt późno, szczególnie w trudnych warunkach zimowych, co naraża ich na niebezpieczeństwo zamarznięcia. Chociaż wielu ludzi stara się pomagać im dobrowolnie, to wciąż brakuje wystarczającej liczby wolontariuszy.

DEON.PL POLECA
W 2015 roku organizacja pozarządowa Arrels Fundation z Barcelony wprowadziła aplikację, która pozwalała na lokalizowanie bezdomnych na mapie miasta. Program dostępny jest również dla mieszkańców Gdańska.

–  Ilekroć zauważymy osoby bezdomne na ulicach Gdańska, należy uruchomić aplikację, zaznaczyć, ile tych osób jest, jakiej płci i wysłać za pomocą aplikacji powiadomienie. Jest również miejsce na wysłanie uwag własnych – mówi Paweł Jaskulski z Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, która pozyskała aplikację Arrels Fundation.

DEON.PL POLECA

Przesłane informacje zostaną odebrane przez członków Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, którzy na co dzień angażują się w niesienie wsparcia osobom bezdomnym i ubogim.

– Dzięki aplikacji informacja dociera do nas natychmiast i możemy, po pierwsze szybciej świadczyć pomoc, po drugie jesteśmy w stanie pomóc większej liczbie osób bezdomnych  – tłumaczy Paweł Jaskulski. Gdańsk jako pierwsze miasto w Polsce wprowadziło tego typu aplikację.

Aplikację Arrels można pobrać w Google Play i Apple Store.

Źródło: dobrewiadomosci.net.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Świtała

Krew, łzy i czarny humor. Codzienność ratownika medycznego

Podrzucane przed urlopem na oddział babcie, zalany imprezowicz z własną ręką pod pachą i pocięte łby kiboli do zszycia. O tej rzeczywistości politycy wolą nie wspominać, ale...

Skomentuj artykuł

W Gdańsku można pomóc bezdomnym za pomocą aplikacji mobilnej. Jak to działa?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.