W wieku 81 lat zaprojektowała grę na smartfony i odniosła zawodowy sukces

W wieku 81 lat zaprojektowała grę na smartfony i odniosła zawodowy sukces
fot. Great Big Story / YouTube
Dobre wiadomości / pk

Na naukę i sukces nigdy nie jest za późno. Udowadnia to mieszkanka Japonii, która zaprojektowała grę na telefon. Jej dzieło okazało się jedną z najbardziej popularnych aplikacji w kraju.

Jak informuje portal Dobre wiadomości, Masako Wakamiya w wieku 81 lat zaprojektowała popularną w Japonii grę na smartfony. Kobieta uważa, że przyczyną jej sukcesu było "wstrzelenie się" w technologiczną lukę. Do tej pory nie było bowiem gry, która byłaby równie atrakcyjna dla starszego pokolenia.

"Masako naszkicowała plan aplikacji i poprosiła prezesa jednego ze studiów gier o produkcję. W odpowiedzi, szef firmy zaproponował, że nauczy kobietę programowania, aby mogła sama stworzyć aplikację. Efekt? Gra o nazwie «Hinadan» trafiła do sklepu AppStore w 2017 r. i stała się jedną z najczęściej pobieranych gier w Japonii" - czytamy w portalu Dobre wiadomości.

Japońskie społeczeństwo jest dość specyficzne. Japończycy - w każdym wieku - codziennie stykają się z technologią; można powiedzieć, że mają ją we krwi. Wysoki poziom rozwoju Japonii nie tylko wydłużył średnią życia jej mieszkańców; stworzył również dla nich bardzo dobre warunki rozwoju. Nie wiadomo, czy podobny sukces odniosłaby seniorka w innej części świata,. Mimo to historia Masako może być ciekawą lekcją dla każdego, kto wątpi w swoje możliwości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ

To właśnie uważność ostatecznie prowadzi do Boga. Kontemplacja jest oglądaniem. W życiu wiecznym nie będziemy o Bogu rozmyślać, ale Go oglądać. Nie będziemy także zajmować się Bogiem w zewnętrznej aktywności, tylko oglądać Go i miłować....

Skomentuj artykuł

W wieku 81 lat zaprojektowała grę na smartfony i odniosła zawodowy sukces
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.