Warszawa zyskała szlak turystyczny z "Pianisty"

Warszawa zyskała szlak turystyczny z "Pianisty"
(fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
PAP / im

Na warszawskiej Pradze od soboty dostępny będzie turystyczny szlak tematyczny wiodący przez plenery z filmu "Pianista" Romana Polańskiego. W sobotę i niedzielę grupy szlakiem poprowadzi przewodnik, indywidualnym turystom umożliwi to aplikacja na telefon.

- To szlak budowany przez pasjonatów ze stowarzyszenia Monopol Warszawski, w ramach projektu "Mazowsze na filmowo". To, co się udało zrobić od lutego, to szlak po warszawskiej Pradze, gdzie kręcono świetny film Polańskiego "Pianista" - mówiła dziennikarzom dyrektor Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (MROT) Anna Somorowska.

- Przed Euro 2012, gdy uruchamiamy przedsięwzięcia nie tylko pod kątem kibiców, ale też turystów, każdy, kto wchodzi ze swoją ofertą, zyskuje na tym. Łączny zysk gospodarczy dla Polski wynikający pośrednio z Euro 2012 oceniany jest na ok. 1 mld zł - dodała.

MROT we współpracy z firmami turystycznymi uruchomił już w Warszawie i na Mazowszu 24 certyfikowane punkty informacji turystycznej - podał Błoński. Zachęcał też do odwiedzenie strony www.mazowsze.travel w internecie, gdzie można znaleźć wskazówki co, gdzie i kiedy warto zobaczyć na Mazowszu.

DEON.PL POLECA

Swoja ofertę Mazowsze prezentuje podczas rozpoczętych w piątek i trwających do niedzieli w Warszawie targach turystycznych Lato 2010. Oprócz Mazowsza można tam znaleźć ofertę turystyczną innych regionów Polski oraz kilku krajów, m.in. Egiptu.

Przy okazji targów zastępca dyrektora departamentu kultury, promocji i turystyki w urzędzie marszałkowskim Mazowsza Izabela Stelmańska zwracała uwagę, że przed skorzystaniem z oferty firm turystycznych - krajowej czy zagranicznej - wyjazdem na wakacje i wyborem oferty warto wiedzieć czy firma jest wiarygodna. Przypomniała, że po zmianach z września 2011 r. i wprowadzeniu obowiązkowych zabezpieczeń finansowych dla biur podróży warto sprawdzić, kto spełnił podwyższone wymogi bezpieczeństwa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Warszawa zyskała szlak turystyczny z "Pianisty"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.