Francja: Czterodniowy strajk pilotów Air France

Francja: Czterodniowy strajk pilotów Air France
(fot. flickr.com / Vin Crosbie)
PAP/im

We Francji rozpoczął się w piątek zaplanowany na cztery dni strajk części pilotów linii lotniczych Air France. Na razie nie ma dużych zmian w rozkładzie lotów, jednak w weekend ruch może być mocniej zakłócony.

Trzy związki zawodowe pilotów francuskiego przewoźnika protestują przeciw planom reorganizacji Air France, które, według przedsiębiorstwa, mają poprawić konkurencyjność przedsiębiorstwa w stosunku do tanich linii lotniczych. Załoga obawia się, że w wyniku zmian pogorszą się jej warunki pracy.

Według radia Europe 1, w piątek rano nie odnotowano dużych zakłóceń w ruchu na francuskich terminalach. Odwołano kilkanaście połączeń z Paryżem zaplanowanych na ten dzień. Pojawiły się też opóźnienia sięgające jednej godziny, które jednak wynikają nie tylko ze strajku, ale także ze szczytowej fali wakacyjnych wyjazdów.

Dyrekcja Air France zapowiedziała przed rozpoczęciem strajku, że spodziewa się w ten weekend jedynie "ograniczonych perturbacji" w ruchu lotniczym, gdyż organizatorzy protestu są w zdecydowanej mniejszości wśród związkowców branży.

DEON.PL POLECA

Strajkujący piloci dołączyli do części naziemnego personelu technicznego Air France, który prowadzi protest nieprzerwanie już od 13 czerwca, domagając się podwyżki płac. Na sobotę i niedzielę mechanicy zapowiedzieli zaostrzenie swojego strajku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Francja: Czterodniowy strajk pilotów Air France
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.