Wciel się w jednego z dwunastu apostołów. Uzdrawiaj, wypędzaj złe duchy, głoś Królestwo Boże
Palestyna 2 tys. lat temu. Kusi Cię diabeł, nękają nieprzychylni faryzeusze, a ty działasz nie zważając na upał i burzę, w święto Paschy i Szabat, bo chcesz uzdrowić jak najwięcej potrzebujących. Twoja popularność rośnie i jesteś wystawiany na próby. Na stronie wspieram.to/poslani można już nabyć grę planszową "Posłani".
Wszystko, co się dzieje, zostało starannie zaplanowane w oparciu o Pismo Święte i źródła historyczne – nie bez powodu Judasz nie boi się faryzeuszy, Jan szybciej chodzi po górach, a jedynie dwóch Apostołów zwanych jest "Synami Gromu". Tego typu nawiązania do Pisma szczególnie ucieszą tych, którzy znają jego treść, ale co ważne – nie trzeba być wierzącym żeby zagrać w tę grę! Mechanika oraz zasady nie wymagają znajomości religii.
"Właśnie takiej gry brakowało na polskim rynku, a kiedy dostrzegliśmy ten brak - postanowiliśmy go wypełnić" – przekonują twórcy gry.
Gracz wciela się w jednego z Apostołów, któremu została powierzona misja - ma uzdrowić jak najwięcej potrzebujących, wypędzić jak najwięcej złych duchów i głosić Królestwo Boże. Musi zmierzyć się z nieprzychylnymi faryzeuszami, którzy będą go testować i wystawiać na próby. Rabbi posyła wybranych do Palestyny, aby wykonali misję nie zważając na upał, burzę, a nawet szabat. Kryzys wiary będzie tu nieunikniony, któremu z graczy uda się jej nie stracić?
Apostołowie z gry "Posłani" (fot. Aleksandria Media)
Czym charakteryzuje się gra?
- Po raz pierwszy pojawia się gra oparta na Biblii, odbiegająca od utrwalonych stereotypów! Tutaj wiara to nie tylko słowa, ale też i czyny! Nie wystarczy się modlić – trzeba skutecznie działać!
- Wyjątkowy motyw mozaiki – inspirowany jednym z najbardziej znanych symboli chrześcijańskich – mozaiką Tabgha z kościoła Rozmnożenia Chleba.
- Ukazanie historycznego rozmieszczenia geograficznego – zdecydowaliśmy się ukazać Palestynę za czasów Chrystusa, aby przybliżyć graczom życie Apostołów i trud, jaki musieli włożyć, przemierzając ten wyżynno-górzysty kraj. Wydarzenia, o których można przeczytać w Biblii takie jak np. udanie się niewidomego do sadzawki Siloam – nabierają większego znaczenia, kiedy można dostrzec, jak duży był to dystans i ile poświęcenia oraz zaufania wymagało to od potrzebujących, pragnących spotkać Jezusa.
Zasady gry "Posłani"
Główna mechanika w grze to Dice Rolling. Przejawia się m. im. w sposobie uzdrawiania potrzebujących (np. kiedy nie starczy Ci poziomu wiary, możesz poprosić o pomoc Ojca, który jest w niebie i rzucić za niego kością), jak i w sposobie odpoczywania na koniec swojej tury. Każdą turę gracz kończy rzutem kością odpoczynku.
Podczas swojego ruchu gracz może wykonać tyle akcji, ile zapragnie, dopóki posiada punkty odpoczynku (tzw. Action Point Allowance System), a jeśli wylosuje odpowiednią kartę z Talii Wydarzeń – może nawet i więcej!
Każdy Apostoł posiada unikalne umiejętności, które można wykorzystać, dlatego żadna rozgrywka nie będzie taka sama. Dodatkowe roszady i zaskoczenia podczas gry zapewniają: Talia Wydarzeń oraz Talia Dni – wtedy wiele może się zmienić i gracze muszą modyfikować swoje plany. Muszą również zadbać o wiarę swojego Apostoła, aby zwiększyć szanse na uzdrowienie potrzebującego lub nawet całego tłumu potrzebujących naraz!
Wraz z każdym uzdrowionym potrzebującym wzrasta popularność apostoła, a ona przydaje się do głoszenia Królestwa Bożego w miejscach, gdzie jeszcze nie słyszano o Bogu. Aby Głosić – należy rzucić kością z kłosem. Im większy jest Twój poziom popularności, tym więcej razy możesz rzucić kością.
Możliwych do wybrania dróg zwycięstwa jest kilka – wszystko zależy od gracza i jego indywidualnej strategii oraz umiejętności Apostoła, w którego się wcielił. Najważniejsze jednak nie jest zwycięstwo, ale to do czego zostałeś Posłany – aby jak najwięcej ludzi uwierzyło w Chrystusa.
Grę planszową "Posłani" można nabyć poprzez stronę wspieram.to/poslani
Źródło: Aleksandria Media
Skomentuj artykuł