Wnuczka Franciszka Pieczki chce nagrać o nim film. Znamy szczegóły

Wnuczka Franciszka Pieczki chce nagrać o nim film. Znamy szczegóły
Alicja Pieczka chce nakręcić film o swoim dziadku, Franciszku (fot. Nowe Studio / YouTube.com)
viva.pl / stacja7.pl / tk

Alicja Pieczka, wnuczka zmarłego w 2022 roku aktora Franciszka Pieczki przyznała, że chce nakręcić film o swoim dziadku. - Nigdy nie postrzegałam go przez pryzmat jego aktorskich osiągnięć, poprzez pryzmat tego, że jest wielkim aktorem, bo też on nigdy nie dawał odczuć, że jest kimś wyjątkowym — tak swojego dziadka wspomina Alicja.

Alicję Pieczkę i jej dziadka łączyła wyjątkowa więź. Nie tylko z tego powodu, że wnuczka Franciszka poszła w jego ślady, rozpoczynając naukę w Warszawskiej Szkole Filmowej. Mimo że studiuje produkcję filmową i telewizyjną, nie wyklucza, że stanie kiedyś przed kamerą.

Jakim dziadkiem był Franciszek Pieczka?

- Był takim aniołem stróżem. Dla mnie jednak przede wszystkim był kochanym dziadkiem, który często mnie i braci rozpieszczał, dbał o nas. Jak to kochany dziadek. Nigdy nie postrzegałam go przez pryzmat jego aktorskich osiągnięć, poprzez pryzmat tego, że jest wielkim aktorem, bo też on nigdy nie dawał odczuć, że jest kimś wyjątkowym – tak o Franciszku Pieczce mówiła jego wnuczka.

Alicja Pieczka współpracowała już ze swoim dziadkiem na planie filmowym. Miało to miejsce podczas kręcenia krótkometrażowego filmu "Hańba", gdzie dziewczyna była kierownikiem produkcji. Mimo że Franciszek Pieczka nie podejmował już wówczas żadnych ról, dla swojej wnuczki zrobił wyjątek.

DEON.PL POLECA

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Ala Pieczka (@apieczka)

- Chyba na zawsze zapamiętam to jego wyznanie, które powiedział po nakręceniu scen z jego udziałem, że "gdyby nie moja kochana wnusia, czołgiem byście mnie tu nie zaciągnęli" – wspominała Alicja w jednym z wywiadów.

Film o Franciszku Pieczce

Niedawno młoda studentka w rozmowie z "Telemagazynem" przyznała, że chce stworzyć film o swoim dziadku. „Jej praca licencjacka, nad którą właśnie pracuje, jest w pełni poświęcona dziadkowi. Jeśli wszystko się uda, wnuczka Franciszka Pieczki chciałaby potem zrealizować film fabularny o uwielbianym przez widzów aktorze” – czytamy na viva.pl.

- Udało mi się dogadać z jednym domem produkcyjnym, żebym była producentem kreatywnym tego projektu i oczywiście jeżeli obronię ten pomysł na uczelni, to od listopada zaczniemy popychać ten pomysł do PISF-u, żeby dostać dofinansowanie na napisanie scenariusza, a później na produkcję – przyznała Alicja.

Okładka książki Okładka książki "Franciszek Pieczka. Portret intymny" (wyd. WAM)

Franciszek Pieczka zmarł 23 września 2022 roku. - O tym, jak wielkim był aktorem, mogłabym mówić godzinami, ale dla nas był dziadkiem, z którym mieszkaliśmy od urodzenia, dziadkiem, który codziennie rano robił nam herbatę z miodem, a bardziej miód z herbatą. Rodzina była dla niego najważniejsza – tak Alicja wspominała swojego dziadka podczas jego pogrzebu.

Źródło: viva.pl / stacja7.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Stoparczyk

Niezwykły talent, wyrazista postać. Kim był, że każdy chciał się z nim zaprzyjaźnić?

Brał wszystko na dystans – może z wyjątkiem studiów aktorskich, do których pchała go potężna siła artystycznego powołania. Grał postaci zadumane jak...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wnuczka Franciszka Pieczki chce nagrać o nim film. Znamy szczegóły
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.