Wygodne życie na 10m2? IKEA przekonuje, że to możliwe

Wygodne życie na 10m2? IKEA przekonuje, że to możliwe
Fot. depositphotos.com / Instagram.com
biznes.wprost.pl / noizz.pl / tk

Japoński oddział IKEI stworzył w Tokio mieszkanie o powierzchni 10 metrów kwadratowych. Firma chce pokazać, że życie na tak małej przestrzeni w jednym z najdroższych miast na świecie jest możliwe. Zaskakuje nie tylko niewielki metraż mieszkania, ale i jego cena.

Firma IKEA w swoich sklepach prezentuje wnętrza gotowych mieszkań. Działa to lepiej na wyobraźnie klientów niż jakakolwiek reklama internetowa. Japoński oddział znanej szwedzkiej firmy postanowił przygotować, na powierzchni 10 metrów kwadratowych, mieszkanie gotowe do wynajęcia.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez IKEA JAPAN (@ikeajapan)

IKEA przekonuje, że życie na tak niewielkiej powierzchni jest możliwe dzięki przemyślanemu designowi. Mieszkanie jest w pełni umeblowane. Mieści się w nim aneks kuchenny z lodówką, biurko do pracy, a projektanci znaleźli nawet miejsce dla pralki. Do tego dochodzi umieszczone na antresoli łóżko.

Zaskakująca cena za wynajem

Nieduża kawalerka mieści się w stolicy Japonii, Tokio, które jest jednym z najdroższych miast na świecie. Żyje tam blisko 14 mln ludzi, więc ceny mieszkań są niezwykle wysokie.

DEON.PL POLECA

Czynsz jaki należy zapłacić za wynajęcie niewielkiego mieszkania od IKEI jest jednak zaskakująco niski. Jak podaje portal biznes.wprost.pl, „miesięczny czynsz wyniesie 99 jenów, czyli 0,86 dolara. Najemca we własnym zakresie pokrywa rachunki za energię, wodę i internet. Brytyjski serwis Metro informuje, że za pokój w tej okolicy płaci się 1770 zł miesięcznie.”

Ciasne mieszkania także w Polsce

Nie trzeba podróżować do Japonii, aby przekonać się jak żyć w tak ciasnym mieszkaniu, bowiem deweloper z Koszalina zaprezentował koncepcję życia na powierzchni zaledwie 2,5 metra kwadratowego. Firma chce w centrum miasta stworzyć budynek mieszkalny, w którym znajdzie się siedem lokali o powierzchni od 13m2 do 2,5m2.

„W projekcie najmniejszego mieszkania pokazano rzut lokalu. Widzimy na nim pionowe pomieszczenie z antresolą. W górnej części przewidziano miejsce do spania, w dolnej znajduje się kuchnia i łazienka o mikroskopijnych rozmiarach” – podaje serwis noizz.pl.

Ciasne mieszkania przywodzą na myśl pewną scenę z filmu „Piąty element”.

Źródło: biznes.wprost.pl / noizz.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Olubińska

Pozwól nadziei rozkwitnąć na nowo

Kanapa, stół, okno z widokiem na niebo – to od jakiegoś czasu cały nasz świat. Wśród czterech ścian zatęskniliśmy za zwykłą codziennością i wypiciem kawy z dawno niewidzianym bliskim. Wielu...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wygodne życie na 10m2? IKEA przekonuje, że to możliwe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.