Żołnierz uratował dziewczynkę z płonącego mieszkania

Żołnierz uratował dziewczynkę z płonącego mieszkania
Fot. Specna Arms / Facebook.com
polsatnews.pl / tk

Żołnierz 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej uratował 10-letnią dziewczynkę z płonącego mieszkania w Grodzisku Mazowieckim. Mężczyzna wyniósł dziecko ulegając poparzeniom I i II stopnia.

- Wśród dymu i płomieni zobaczyłem spanikowaną i krzyczącą dziewczynkę. Wyniosłem ją z mieszkania podając dziecko sąsiadowi przez okno - powiedział szer. Marcin Piotrowski.

"Żołnierz ze swojego mieszkania zauważył pożar w mieszkaniu piętro niżej. Mając na uwadze, że w mieszkaniu znajduje się 10-letnia córka sąsiadów, która w tym czasie uczestniczyła w lekcjach online, przez okno wszedł do mieszkania" – poinformował na stronie WOT por. Dominik Pijarski, oficer prasowy 6 Mazowieckiej Brygady OT.

Żołnierz po wyniesieniu dziecka sprawdził czy w mieszkaniu nie przebywają inne osoby. W pewnym momencie nastąpił wybuch, który przewrócił i poparzył mężczyznę, który doznał poparzeń I i II stopnia.

DEON.PL POLECA

Dziewczynka z pożaru wyszła bez szwanku. - Podziękowała mi i jest ok. Jestem już w domu i czuję się dobrze, czułem się lepiej, niż to wyglądało – przyznaje szer. Marcin Piotrowski.

Źródło: polsatnews.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ

Faceci nie mówią zbyt wiele o uczuciach i emocjach. Swoje serca otwierają przed bardzo małą liczbą osób. Czasami nie dopuszczają do siebie nikogo. To jest poważny błąd. Każdy z nas musi poznać swoje serce, zobaczyć,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Żołnierz uratował dziewczynkę z płonącego mieszkania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.