Nowy Sącz. Kierowca samochodu uratował mężczyznę z rwącego potoku

Nowy Sącz. Kierowca samochodu uratował mężczyznę z rwącego potoku
Fot. depositphotos.com
2 miesiące temu
miastons.pl / kb

Do niezwykłej sytuacji doszło w Nowym Sączu. Mieszkaniec gminy Korzenna, który jechał samochodem ulicami miasta zauważył, że przechodzień wpadł do pobliskiego potoku. Kierowca natychmiast ruszył mu na pomoc. Ostatecznie udało się wydostać poszkodowanego z wody.

Do zdarzenia doszło w piątek 17 września. Mieszkaniec gminy Korzenna jechał swoim samochodem do Nowego Sącza. Będąc w rejonie skrzyżowania ulic: Witosa i Barskiej zauważył najprawdopodobniej pijanego przechodnia. Kiedy go minął i spojrzał we wsteczne lusterko, zorientował się, że mężczyzny nie ma. Kierowca natychmiast zatrzymał pojazd na poboczu i pobiegł w miejsce, gdzie widział go po raz ostatni.

Rwący potok

Przechodzień wpadł do potoku Naściszówka i popłynął z jego nurtem ok. 200 metrów, po czym z twarzą pod wodą zatrzymał się na kamieniach. Mieszkaniec gminy Korzenna widząc to, bez wahania wskoczył do potoku, by mu pomóc i do czasu przyjazdu służb zabezpieczył jego głowę. 

Na miejsce przyjechała policja. Mundurowi natychmiast weszli do wody i wyciągnęli poszkodowanego na pobliski betonowy murek. Zabezpieczyli ranę na jego głowie i monitorowali funkcje życiowe do czasu przyjazdu karetki. 

Poszkodowany został przewieziony do sądeckiego szpitala, gdzie policjanci ustalili, że ranny to 43-letni mieszkaniec Nowego Sącza.

Źródło: miastons.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek
27,93 zł
39,90 zł

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nowy Sącz. Kierowca samochodu uratował mężczyznę z rwącego potoku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.