Nowy Sącz: w lipcu 6 przypadków łamania kwarantanny, prawie 100 pouczeń

Nowy Sącz: w lipcu 6 przypadków łamania kwarantanny, prawie 100 pouczeń
(fot. PAP/Grzegorz Momot)
1 rok temu
PAP / jb

Sześć przypadków łamania kwarantanny, a w związku z nieprzestrzeganiem obostrzeń związanych z COVID-19 - kilkanaście mandatów, prawie 100 pouczeń i sześć wniosków o ukaranie do sądu – to bilans lipcowych kontroli, prowadzonych przez policję w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim.

 

W powiecie nowosądeckim jest najwięcej w całej Małopolsce zachorowań na COVID-19. Według czwartkowych danych sanepidu, ogółem w powiecie zachorowało już 611 osób, poza tym w samym mieście Nowy Sącz – 177. Dwie osoby zmarły w powiecie i dwie w mieście. Każda z nich miała choroby współistniejące. Łącznie w powiecie i mieście wyzdrowiało 146 osób.

"Każda osoba, która przebywa na kwarantannie, podlega codziennemu sprawdzeniu przez policjantów, jedynie osoby przebywające na kwarantannie, które mają zainstalowaną aplikację Kwarantanna domowa kontrolowane są doraźnie. Jednak również w tym przypadku osoby poddane kwarantannie mogą być sprawdzane doraźnie przez policjantów" - powiedziała PAP podkom. Justyna Basiaga.

Z danych przygotowanych dla PAP przez nowosądecką policję wynika, że w lipcu funkcjonariusze odnotowali sześć przypadków łamania zasad kwarantanny. Obecnie Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu prowadzi w tym zakresie postępowania wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z art. 116 kodeksu wykroczeń (nieprzestrzeganie nakazów i zakazów przez chorego lub nosiciela choroby zakaźne). Powiadomiona została również Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Sączu.

W związku z nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania nosa i ust nałożono 10 mandatów karnych, zastosowano 79 pouczeń, sześć wniosków o ukaranie skierowano do sądu.

Za nieprzestrzeganie zasad gromadzenia się nałożono dwa mandaty i zastosowano dziewięć pouczeń, a w związku z łamaniem zasad przemieszczania wydano pięć pouczeń.

W lipcu sądeccy policjanci przeprowadzili też ok. 320 kontroli w transporcie drogowym. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nowy Sącz: w lipcu 6 przypadków łamania kwarantanny, prawie 100 pouczeń
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.