Poszukiwane osoby, które nie wierzą w koronawirusa. "Ich pomoc będzie na pewno bardziej efektywna"

Poszukiwane osoby, które nie wierzą w koronawirusa. "Ich pomoc będzie na pewno bardziej efektywna"
(fot. Kobby Mendez / Unsplash)
facebook.com/tymoteusza.gil / sadeczanin.info / kk

Jeśli uważasz, że koronawirus to bzdura i nie ma pandemii, to ogłoszenie jest skierowane właśnie do ciebie.

W nowosądeckim Domu Pomocy Społecznej przy ul. Nawojowej wykryto ognisko koronawirusa. Zakażonych jest kilkunastu pracowników i 70 mieszkańców placówki.

DEON.PL POLECAZ apelem o pomoc wystąpiła s. Tymoteusza Agnieszka Gil, dominikanka. Zachęca zwłaszcza osoby, które… uważają, że wirusa nie ma. „Wolontariusze potrzebni od zaraz. Prosimy o pomoc!” – pisze zakonnica.

Szczególne zaproszenie dla tych, którzy uważają, że wirusa nie ma... Nie będą przynajmniej cierpieli z powodu noszenia masek i niewygodnych kombinezonów. Ich pomoc będzie na pewno bardziej efektywna, bez stresu” – podkreśla s. Tymka.

Pod postem siostry rozpętała się potężna dyskusja koronasceptyków, ale pojawiają się i głosy wyrażające gotowość pomocy.

„Gdyby nie odległość, chętnie zgłosiłabym się na wolontariat. BEZ MASECZKI I innych zabezpieczeń” – pisze jedna z osób zainteresowanych. „Cały czas aktualne? Chętnie się wybiorę. Tylko chce mieć na papierze, że na żadne kwarantanny mnie nie wyślą. Mogę chodzić tam nawet nago” – odpowiada inny internauta.

Jeśli możesz pomóc potrzebującym i nie boisz się ryzyka, skontaktuj się z DPS-em w Nowym Sączu albo z samą siostrą. Nie musisz być koronasceptykiem. Wszystkie namiary znajdziesz w jej wpisie na Facebooku:

 

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Piotr Jarecki, Tomasz Krzyżak

Czy Polska jest ziemią bez proroków?

Odważna, szczera i poruszająca rozmowa dziennikarza „Rzeczpospolitej” Tomasza Krzyżaka z biskupem Piotrem Jareckim. Nie tylko o polityce i relacjach państwo–Kościół, ale też o niespełnionych ambicjach, samotności i problemach księży.

...

Skomentuj artykuł

Poszukiwane osoby, które nie wierzą w koronawirusa. "Ich pomoc będzie na pewno bardziej efektywna"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.