Korea Płd.: prezydent poprosił Kościół katolicki o pomoc w walce z Covid-19

Korea Płd.: prezydent poprosił Kościół katolicki o pomoc w walce z Covid-19
(fot. PAP/EPA/LUONG THAI LINH)
PAP / df

Prezydent Korei Płd. Mun Dze In spotkał się w czwartek z przywódcami Kościoła katolickiego w tym kraju i poprosił ich o dalszą współpracę w walce z pandemią Covid-19, aby Kościół stał się „wzorem ograniczania zakażeń” – przekazała agencja prasowa Yonhap.

W Korei Płd. udało się opanować lawinowy wzrost zakażeń z przełomu lutego i marca, ale kraj boryka się nowymi skupiskami infekcji, szczególnie na gęsto zaludnionym obszarze metropolitarnym Seulu. Część z tych ognisk związana jest ze zgromadzeniami religijnymi.

Mun, który sam jest katolikiem, podziękował społeczności Kościoła za szybkie działania i współpracę z rządem w wysiłkach na rzecz powstrzymania pierwszej fali koronawirusa pod koniec lutego. Poprosił o ich dalszą pomoc w celu uniknięcia drugiej fali zakażeń.

„Chcę, byście zajęli się sercami ludzi, gnębionymi przez przedłużającą się pandemię Covid-19, abyście dali im odwagę i przywództwo potrzebne, by zjednoczyli się dla bezpieczeństwa” - powiedział Mun.

W odpowiedzi arcybiskup Seulu kardynał Andrew Yeom zapewnił o współpracy Kościoła w wysiłkach przeciwko wirusowi – przekazał Yonhap, powołując się na kancelarię prezydenta.

W czwartek służby medyczne Korei Płd. zgłosiły 288 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 276 infekcji lokalnych. W ciągu ostatniego tygodnia w kraju codziennie potwierdzano ponad 100 nowych zakażeń. Łączny bilans infekcji wzrósł do 16 346, a bilans zgonów do 307 – wynika z danych Koreańskich Centrów Kontroli Chorób (KCDC).

Od piątku w Seulu zakazane będą pikiety i demonstracje z udziałem więcej niż 10 osób – ogłosiły w czwartek władze miasta. Na obszarze stolicy Kościołom i grupom wyznaniowym zabrania się organizacji nabożeństw z osobistym udziałem wiernych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Korea Płd.: prezydent poprosił Kościół katolicki o pomoc w walce z Covid-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.