Żołnierze USA w Polsce chcą być częścią społeczności lokalnych

Żołnierze USA w Polsce chcą być częścią społeczności lokalnych
Fot. Scandinavian Backlash / unsplash.com
PAP / tk

„Dla naszych żołnierzy, którzy służą w Polsce, bardzo ważne jest, aby stać się częścią lokalnych społeczności i pomagać” – napisał Bix Aliu, Szef misji dyplomatycznej ambasady USA w Polsce.

W ubiegłym tygodniu amerykańscy żołnierze z 3-161 Infantry Dark Rifles, którzy służą w Bemowie Piskim w ramach Wielonarodowej Grupy Bojowej NATO, zrewitalizowali budynek dawnej strażackiej remizy w Szczuczynie. W tym tygodniu natomiast odnowili znajdujący się w tej samej miejscowości budynek Muzeum Pożarnictwa.

DEON.PL POLECAŻołnierze USA chcą pomagać Polakom

Chargé d’affaires ambasady USA w Polsce Bix Aliu, odnosząc się do tych informacji, zapewnił, że dla amerykańskich żołnierzy ważne jest, aby stać się częścią lokalnych społeczności.

"Dla naszych żołnierzy, którzy służą w Polsce, bardzo ważne jest, aby stać się częścią lokalnych społeczności i pomagać. Polska jest ich domem z dala od domu, a w ten sposób mogą podziękować za wspaniałą gościnność, której doświadczają. Jesteśmy przyjaciółmi i sojusznikami" - napisał Bix Aliu.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Fedorowicz

Filmowy poradnik, który na przykładzie codziennych sytuacji z życia nastolatka podpowiada, jak można efektywnie gospodarować czasem i dobrze planować swój dzień, tydzień czy miesiąc, a także wyznaczać i realizować zadania długofalowe.

Filmy edukacyjne z serii:...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Żołnierze USA w Polsce chcą być częścią społeczności lokalnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.