Obiegł Polskę wzdłuż granic. W tle szczytny cel

Obiegł Polskę wzdłuż granic. W tle szczytny cel
Fot. Telewizja Opolskie / Youtube
1 miesiąc temu
biegowe.pl / kb

Ultramaratończyk Artur Kujawiński zakończył projekt Run Around Poland, w ramach którego pokonał dystans około 4 000 km wzdłuż polskich granic. Zarówno początkiem i metą tego niezwykłego biegu było Molo w Sopocie.

Kujawiński w tę morderczą trasę wyruszył 25 lipca. Oficjalne granice Polski mają 3511 kilometrów, jednak biegacz podszedł do sprawy bardzo skrupulatnie i pokonał trasę wiodącą dokładnie wzdłuż granic kraju.

Run Around Poland

W związku z tym zaliczył sześć trójstyków, czyli punktów granicznych  z Niemcami, Czechami, Słowacją, Ukrainą, Białorusią, Litwą i Rosją.

Przebiegnięcie trasy mężczyźnie zajęło 69 dni, zakończyła się drugiego października. Kujawiński napotkał wiele trudności m.in pogodowe. W wyniku biegu mężczyzna schudł 8 kg. Uczestnik projektu pokonywał ok. 60 km dziennie.

Kujawiński zapisał się w historii jako pierwszy Polak, który obiegł kraj po tak długim obwodzie wzdłuż granic, pasm górskich, zaliczając również Hel i Mierzeję Wiślaną. Wyczyn ten zgłoszony został do Księgi Rekordów Guinnessa. 

Oprócz zapisania się w historii mężczyzna ten niezwykły bieg wykorzystał, by nagłośnić akcję zbiórki środków na leczenie swojego przyjaciela, Przemysława Sieberta zmagającego się z glejakiem mózgu. Akcję prowadzi portal SiePomaga. 

Artur Kujawiński obiegł Polskę dookoła

Biegacz ma 45-letni i jest doskonale znany w środowisku ultramaratończyków. Na swoim koncie ma 124 maratonów, w tym 45 biegów ultra.

Źródło: biegowe.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Aleksander Moczulski
20,80 zł
26,00 zł

Zbiór kilkudziesięciu wierszy dla dzieci, które uzupełniają barwne ilustracje. Mogą towarzyszyć każdemu od rana do wieczora. Czytelnik obudzi się przy słowach rześkiego wiesza: Wstawaj, śpiochu, a zaśnie przy Wierszyku na dobranoc. W ciągu dnia przeczyta...

Skomentuj artykuł

Obiegł Polskę wzdłuż granic. W tle szczytny cel
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.