Delfiny uratowały pływaka, który przez prawie 12 godzin dryfował na wodzie

Delfiny uratowały pływaka, który przez prawie 12 godzin dryfował na wodzie
(Fot. pl.depositphotos.com)
people.com/BBC/Youtube/dm

Gdyby nie pomocne delfiny, zagubiony u wybrzeży Irlandii, pływak prawdopodobnie by nie przeżył. Dzięki zwierzętom, które licznie go otoczyły i zaczęły robić hałas, mężczyzna został zauważony przez ekipę ratunkową. To nie pierwszy raz, kiedy delfiny pomagają zagubionym ludziom albo wręcz narażają własne życie, żeby pomóc.

Mężczyzna zaginął u wybrzeży Irlandii w okolicy miejscowości Fenit. Ratownicy Royal National Lifeboat Institution, którzy szukali pływaka podkreślają, że przeskanowali wybrzeże w poszukiwaniu jakichkolwiek oznak ruchu. Po ponad 12-godzinnych poszukiwaniach, odnaleźli go wyczerpanego z ledwością unoszącego na wodzie w otoczeniu stada delfinów pół mili od plaży Castlegregory u wybrzeży Irlandii.

DEON.PL POLECA
Odnaleziony 30-letni pływak był wyczerpany i w hipotermii.  - Poszkodowany był przytomny. Został  natychmiast przewieziony do portu Fenit, aby stamtąd udać się do Szpitala Uniwersyteckiego Kerry - podaje BBC. Mężczyzna obecnie wraca do zdrowia.

Jak podano, były to delfiny żyjące w szkockiej cieśninie Moray Firth. Od 2019 roku zwierzęta te są widywane u wybrzeży Irlandii.

DEON.PL POLECA

To nie pierwszy raz, kiedy delfiny, grupując się, uratowały ludzi przed zagrożeniem.

W 2004 roku u wybrzeży Wyspy Północnej niedaleko Nowej Zelandii, trzech nowozelandzkich pływaków i dziecko zostało uratowanych przez stado delfinów przed wielkim białym 3-metrowym rekinem. Inteligentne zwierzęta otoczyły pływaków, umożliwiając im ucieczkę. Dzięki delfinom udało się im dopłynąć bezpiecznie do brzegu.

Jeden z ratowników Orca Research, który wówczas pomagał poszkodowanym, powiedział, że delfiny były bardzo podenerwowane i cały czas uderzały płetwami ogonowymi o powierzchnię wody. Być może miało to na celu odstraszenie rekina. Zwierzęta utworzyły - zdaniem ratownika - ciasny pierścień wokół ludzi i chroniły ich w ten sposób przed pływającym tuż pod powierzchnią rekinem.

Do podobnego zdarzenia doszło u wybrzeży Irlandii w 2014 roku, kiedy kilkanaście delfinów ochroniło znanego pływka Adama Walkera przed drapieżnym żarłaczem białym, który pojawił się wówczas w pobliżu mężczyzny.

Sprawę opisał people.com.

people.com/BBC/Youtube/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Delfiny uratowały pływaka, który przez prawie 12 godzin dryfował na wodzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.