Masakra 1,5 tys. delfinów na Wyspach Owczych. „Największe polowanie w historii”

Masakra 1,5 tys. delfinów na Wyspach Owczych. „Największe polowanie w historii”
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Na Wyspach Owczych doszło do masakry około 1,5 tys. delfinów. Zapędzono je na płytką wodę i zabito nożami. - Polowania na delfiny są bez wyjątku okrutne, ale to na Wyspach Owczych było wyjątkowe pod względem skali i ogromu zadanego cierpienia – powiedziała Iga Głażewska z organizacji broniącej praw zwierząt.

- Brutalnie zabite delfiny, to niezwykle inteligentne, towarzyskie zwierzęta. To najprawdopodobniej największe i najkrwawsze polowanie na delfiny w historii - mówi Iga Głażewska.

Nawet lokalni mieszkańcy są wstrząśnięci brutalnym wymordowaniem delfinów, które zostały zagnane na płytkie wody u brzegów wyspy Eysturoy, gdzie leżały w mękach przez wiele godzin, zanim zostały dobite - pisał brytyjski dziennik "The Guardian".

Podczas polowania Grind, które stało się atrakcją turystyczną, mięso zabitych wielorybów i delfinów ma być dzielone między mieszkańców lokalnej wspólnoty, ale jest go o wiele za dużo jak na 53 tys. mieszkańców - zauważa Euronews.

W tym roku, tylko podczas jednego dnia polowania na Wyspach Owczych zabito prawie 1500 delfinów. Jak pokazują zdjęcia woda była czerwona od krwi. Wcześniej łodzie zapędziły zwierzęta na płytką wodę. Następnie zabito je nożami.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Bo Mądrość cenniejsza od pereł, żaden klejnot nie jest jej równy.
Prz 8,13

Mądrość ma w sobie coś z przyjaźni, o którą trzeba zabiegać, której trzeba bronić i o którą trzeba się troszczyć. Można...

Skomentuj artykuł

Masakra 1,5 tys. delfinów na Wyspach Owczych. „Największe polowanie w historii”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.