Wypadek na planie filmowym. Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił kobietę

Wypadek na planie filmowym. Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił kobietę
Alec Baldwin (Fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE)
1 miesiąc temu
PAP/dm

Na planie westernu „Rust” kręconego w stanie Nowy Meksyk doszło do śmiertelnego wypadku. Aktor Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił z pistoletu-rekwizytu operatorkę i ranił reżysera. Okoliczności zdarzenia pozostają na razie niejasne. Policja prowadzi śledztwo.

W rękach amerykańskiego aktora i producenta filmowego Aleca Baldwina podczas kręcenia westernu wystrzelił pistolet–rekwizyt. Zginęła operatorka, a reżyser został ranny - informuje agencja Associated Press.

Rzecznik Baldwina przekazał, że na planie miał miejsce nieszczęśliwy wypadek, związany z rekwizytem z nabojami.

42-letnia autorka zdjęć do filmu „Rust” Halyna Hutchins trafiła do szpitala uniwersyteckiego w Nowym Meksyku, gdzie stwierdzono jej zgon. 48-letni reżyser Joel Souza odniósł obrażenia i jest pod opieką lekarzy z Regionalnego Centrum Medycznego im. Christusa St. Vincenta.

Lokalne media podały, że „Alec Baldwin był widziany we łzach przed biurem szeryfa”.

„Bliższe okoliczności zdarzenia pozostają na razie niejasne (…). Popieramy pełne śledztwo w tej tragicznej sprawie” - przekazano w oświadczeniu Międzynarodowej Gildii Autorów Zdjęć Filmowych.

Hutchins pochodziła z Ukrainy, dorastała w sowieckiej bazie wojskowej za kołem podbiegunowym. Studiowała dziennikarstwo w Kijowie. Ukończyła szkołę filmową w Los Angeles. W 2019 roku amerykański magazyn Cinematographer nazwał ją „wschodzącą gwiazdą kina”. 

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wypadek na planie filmowym. Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił kobietę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.