Wystawa Piotra Lutyńskiego "Drugie życie"

Wystawa Piotra Lutyńskiego "Drugie życie"
Piotr Lutyński zajmuje się rzeźbą i malarstwem, wykonuje obiekty, instalacje, performances, koncerty muzyczne
wab

W miesiącach kwiecień – maj 2011 roku w Galerii Muzalewska w Poznaniu będzie można zobaczyć wystawę Piotra Lutyńskiego Drugie życie.

Piotr Lutyński urodził się w 1962 roku w Tychach. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem (1982). Studia na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Dyplom uzyskał w 1990 r. Zajmuje się rzeźbą i malarstwem. Wykonuje obiekty, instalacje, performances, koncerty muzyczne. Mieszka i pracuje w Krakowie, wędruje po Polsce i świecie.

Prezentowany projekt rozpoczęty został w Nowym Jorku w 2007 r. Idea "Jak ożywić martwego jelenia w wielkim mieście?" rozpoczęła się dwu- tygodniowym performancem (głowa jelenia została umocowana na torsie głównego bohatera, nawiązując do mitycznego centaura). Świat widziany poprzez głowę jelenia, tak jak założenie kurtki punkowej, zmiana samochodu, itp., zmienia naszą optykę, nasze zachowania, reakcje ludzi. Nastąpił udany eksperyment – Jeleń ożył. Dwa światy przeniknęły się.

Kolejne pokazy wokół zjawiska śmierci-reanimacji, nawiązania kontaktu z innym wymiarem, nastąpiły w Krakowie, Galeria Starmach, 2008 r., Second Life, i w Poznaniu, w Galerii8, Pieśń Avatara. Tutaj głównymi bohaterami stały się figury ludzkie zawieszone w przestrzeni, z których dochodziły słowa i dźwięki, w założeniu, te, które nie zostały wyartykułowane za życia.

Pokaz w Galerii Muzalewska ma połączyć te zjawiska z abstrakcyjnymi obrazami, z pokazem filmu, z zastaną sytuacją w pracowni.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wystawa Piotra Lutyńskiego "Drugie życie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.