Wystawa "Roman Polański. Aktor. Reżyser"

PAP / ad

Wystawa "Roman Polański. Aktor. Reżyser" przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi prezentowana jest na 12. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rio de Janeiro. Jest to druga w Brazylii, po Sao Paulo, prezentacja tej ekspozycji w wersji portugalskiej.

Kolejnym etapem podróży ekspozycji będzie Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Pecs na Węgrzech, gdzie zostanie pokazana dzięki współpracy z Instytutem Polskim w Budapeszcie. Sam Instytut będzie gościł wystawę w stolicy Węgier od 19 października do połowy stycznia 2011 roku.

DEON.PL POLECA
Na wystawę składa się kilkaset plakatów, zdjęć i fotosów z filmów Romana Polańskiego, prezentujących dorobek tego wybitnego polskiego artysty. Obejmuje ona wyjątkowy zbiór archiwaliów, m.in. zdjęcia z planów filmów, które Polański - twórca takich obrazów jak "Nóż w wodzie" czy "Pianista" - reżyserował i w których wystąpił jako aktor.

Materiały pochodzą z prywatnego archiwum reżysera i jego przyjaciół. Oprócz zdjęć na wystawie pokazywany jest unikatowy zbiór plakatów zapowiadających filmy Polańskiego m.in. z USA, Japonii, Meksyku, Argentyny czy Francji.

DEON.PL POLECA

Wystawa została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultura i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wystawa "Roman Polański. Aktor. Reżyser"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.