Wysycha najdłuższa rzeka Francji. Zdjęcia piaszczystego koryta Loary obiegły świat

Wysycha najdłuższa rzeka Francji. Zdjęcia piaszczystego koryta Loary obiegły świat
fot. Vera z Lasu / Twitter
TVP Info / PAP / Vera z Lasu / Twitter / pk

Europę dotknęła jedna z największych susz w dziejach. Najgorsza sytuacja panuje między innymi we Francji, w której wysycha Loara, najdłuższa rzeka kraju. Wody jest w niej wyjątkowo mało.

Kryzys związany z suszą nie dotyczy jednak wyłącznie Francji. Jak informuje portal TVP Info, podobna sytuacja panuje również w Hiszpanii, w Niemczech i we Włoszech. Po raz pierwszy od lat wyschło również źródło Tamizy, rzeki przepływającej przez Londyn.

W sieci pojawiło się wiele zdjęć i filmów przedstawiających krytycznie niski poziom największych europejskich rzek. Na szczególną uwagę zasługują materiały przedstawiające francuską Loarę, która na wielu odcinkach zamieniła się wąską strugę, a na innych - wyschła zupełnie.

Na przedstawionym poniżej filmie można zobaczyć piaszczyste koryto Loary i osiadłe na jej dnie łodzie. Duże mosty, niegdyś przerzucone nad wartko płynącą wodą, obecnie spinają brzegi piaszczystego koryta.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, w ponad setce gmin we Francji kończy się woda pitna. Susza powoduje wysychanie wód gruntowych i zagraża dostawom wody pitnej w wielu regionach Francji. Sytuacja zmusza władze do podejmowania środków ograniczających zużycie wody, które obowiązują już w 93 z 96 departamentów Francji kontynentalnej.

Źródło: TVP Info / PAP / Vera z Lasu / Twitter / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

„Pochwalony bądź” – tytuł najnowszej encykliki papieża Franciszka został zaczerpnięty z kantyku św. Franciszka z Asyżu, głoszącego chwałę cudu stworzenia.

Encyklika jest apelem papieża, aby ludzie zaczęli szanować naturę stworzoną przez Boga, jednocząc się w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wysycha najdłuższa rzeka Francji. Zdjęcia piaszczystego koryta Loary obiegły świat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.