Poziom rzeki Pad najniższy od 70 lat. Arcybiskup zapowiedział modlitwy o deszcz

Poziom rzeki Pad najniższy od 70 lat. Arcybiskup zapowiedział modlitwy o deszcz
fot. Andrey Sinenkiy / Depositphotos
PAP / pk

Metropolita Mediolanu arcybiskup Mario Delpini zapowiedział modlitwy o deszcz w związku z coraz bardziej dotkliwą suszą we Włoszech. Lombardia jest jednym z regionów szczególnie przez nią dotkniętych. Poziom wody w rzece Pad jest najniższy od siedmiu dekad.

Archidiecezja mediolańska poinformowała we wtorek, że modlitwy o deszcz odbędą się w sobotę w trzech kościołach i odmówione zostaną w intencji przeżywających trudności rolników oraz ich rodzin.

Jak wyjaśniono, będzie to różaniec "o dar wody, jej mądre wykorzystanie i w intencji tych, którzy przeżywają dramat z powodu braku zasobów wodnych".

Włoskie gminy rozważają możliwość racjonowania wody

Susza panująca w dużej części Włoch jest szczególnie dotkliwa na północy, w tym również w Piemoncie, ale obejmuje powoli centralne rejony kraju. Na dużych obszarach deszcz nie padał od trzech miesięcy.

W stołecznym regionie Lacjum od poniedziałku obowiązuje stan klęski. W niektórych włoskich gminach rozważa się możliwość racjonowania wody.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

Poziom rzeki Pad najniższy od 70 lat. Arcybiskup zapowiedział modlitwy o deszcz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.