Portugalia: susza na blisko 100 proc. terytorium kraju

Portugalia: susza na blisko 100 proc. terytorium kraju
Fot. PAP/EPA/Paco Santamaria
PAP / tk

Prawie 100 proc. terytorium Portugalii jest ogarnięte suszą - poinformowały władze Portugalskiego Instytutu Morza i Atmosfery (IPMA), rządowej agencji ds. meteorologii.

Cytowana przez lizbońską telewizję CM TV instytucja sprecyzowała, że w następstwie braku opadów susza w formie ekstremalnej występuje już na ponad 49 proc. terytorium kraju.

Najbardziej doświadczonymi przez niedobory wody regionami Portugalii jest położone na południu Algarve oraz usytuowane w centrum Alentejo.

Od 7 lipca z powodu dużego wysuszenia terenów oraz wysokich temperatur powietrza w Portugalii występują liczne pożary kompleksów leśnych oraz nieużytków rolnych. Doprowadziły one do śmierci trzech osób oraz zranienia 221. Obrona Cywilna Portugali szacuje, że w lipcu w ponad 1700 pożarach spłonęło łącznie około 45 tys. hektarów lasów i łąk.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła

Niebo all inclusive

Wczasy jako przedsmak nieba, a plaża jako zapowiedź sądu ostatecznego? Czas wolny, spokój i odpoczynek? Te słowa brzmią jak coś nierzeczywistego. Współczesny człowiek nie umie odpoczywać. Wiecznie zagoniony z trudem odrywa myśli...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Portugalia: susza na blisko 100 proc. terytorium kraju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.