Wzruszający film o Robercie Lewandowskim podbija internet. Niemcy żegnają się z piłkarzem

Wzruszający film o Robercie Lewandowskim podbija internet. Niemcy żegnają się z piłkarzem
Fot. Bundesliga English / Twitter.com
Twitter.com / tk

O tym, że Robert Lewandowski od przyszłego sezonu zagra w słynnej hiszpańskiej FB Barcelonie wie już chyba cały piłkarski (i nie tylko) świat. Polak po 12 latach gry w Bundeslidze opuszcza Niemcy. Media społecznościowe obiegł wzruszający film z młodości i kariery sportowca.

Film opublikowany na Twitterze przez Bundesliga English przedstawia młodość Roberta Lewandowskiego, jego pierwsze piłkarskie kroki i dalszą sportową karierę. Nie ominięta została także śmierć ojca polskiego piłkarza.

Koniecznie trzeba obejrzeć krótką animację, która wyciska łzy w oczach.

Piłkarska kariera Lewandowskiego

Kariera urodzonego 21 sierpnia 1988 roku w Warszawie piłkarza od początku układała się wzorcowo - na boisku i poza nim. Król strzelców na trzecim poziomie rozgrywkowym w 2007 roku, rok później podobny tytuł na zapleczu ekstraklasy (oba w barwach Znicza Pruszków), a w 2010 roku - już jako piłkarz Lecha Poznań - król strzelców ekstraklasy.

W styczniu 2009 roku Lewandowski został uznany przez brytyjski "Times" jednym z 50 najbardziej obiecujących graczy świata poniżej 23 lat. Szybko udowodnił, że wybór był nieprzypadkowy, a z każdym kolejnym sezonem wspinał się w hierarchii najlepszych piłkarzy globu.

Z BVB wywalczył dwa razy mistrzostwo kraju, raz Puchar Niemiec, tytuł najlepszego strzelca Bundesligi (2014), a w maju 2013 roku wystąpił w finale Ligi Mistrzów (porażka 1:2 na Wembley z... Bayernem).

Latem 2014 roku, na zasadzie wolnego transferu, przeszedł do Bayernu, gdzie kontynuował kolekcjonowanie trofeów. Osiem razy mistrzostwo Niemiec, trzy razy Puchar Niemiec i kolejnych sześć tytułów króla strzelców tamtejszej ekstraklasy (2016, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022).

Źródło: Twitter.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Skomentuj artykuł

Wzruszający film o Robercie Lewandowskim podbija internet. Niemcy żegnają się z piłkarzem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.