Zaśpiewała znaną piosenkę w wersji folk. Internauci są zachwyceni

Zaśpiewała znaną piosenkę w wersji folk. Internauci są zachwyceni
fot. Stacey Ryan / YouTube
Stacey Ryan / YouTube / pk

Chociaż ma na swoim koncie wiele genialnych utworów, tą jedną piosenką zachwyciła fanów i udowodniła, że cover może być równie dobry jak oryginał.

Stacey Ryan prowadzi na YouTube kanał, w którym dzieli się tworzoną przez siebie muzyką. Nagrywa zarówno własne piosenki, jak również covery znanych hitów. Oto jeden z jej najnowszych utworów - cover przeboju "Take On Me" norweskiej grupy A-ha.

Zadziwiające, jak dwie wersje tego samego utworu mogą różnić się od siebie. Z jednej strony mamy dobrze znany oryginał, w którym perkusja i gitary tworzą rockowe tło, z drugiej - cover w klimacie folk, do powstania którego wykorzystano tylko wokal i gitarę akustyczną. Te same słowa, ta sama melodia, a jednak dwa, zupełnie różne utwory.

Posłuchaj oryginału...

...i wykonania Stacey Ryan:

 

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zaśpiewała znaną piosenkę w wersji folk. Internauci są zachwyceni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.