Zjawiskowe zdjęcie pomnika Chrystusa Odkupiciela z Rio. Wygląda, jakby trzymał Księżyc

Zjawiskowe zdjęcie pomnika Chrystusa Odkupiciela z Rio. Wygląda, jakby trzymał Księżyc
Fot. Joshua Woroniecki / unsplash.com / Leonardo Sens / Instagram.com
petapixel.com / tk

Brazylijski fotograf Leonardo Sens po kilku latach prób wykonał zapierające dech w piersiach zdjęcie figury Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro. Jezus na fotografii wygląda tak, jakby trzymał na swoich barkach Księżyc.

Zdjęcie Chrystusa "trzymającego" Księżyc

Leonardo Sens wykonał to niezwykłe zdjęcie 4 czerwca na plaży Icaraí w Rio de Janeiro w odległości około 11 kilometrów od słynnego pomnika. Jego fotografia przedstawia figurę Chrystusa Odkupiciela, który "trzyma" na swoich barkach ogromny, mieniący się żółtymi barwami Księżyc.

DEON.PL POLECA
- Pomimo tego, że znałem dokładny moment ustawienia Księżyca, nie byłem w stanie wykadrować zdjęcia przy pierwszej próbie, ponieważ zachodzi on dość szybko. Prawidłowe kadrowanie jest skomplikowane, więc nie byłem w stanie zrobić fotografii podczas pierwszej próby w 2021 roku – powiedział Leonardo Sens w rozmowie z portalem petapixel.com.

- W 2022 roku było pochmurno i mgliście, więc też nie mogłem zrobić zdjęcia – dodał.

Sens podjął jednak kolejną próbę zrobienia fotografii. Udało mu się to osiągnąć na początku czerwca tego roku. - W niedzielę sprawdziłem pozycję Księżyca w aplikacjach i przybyłem na plażę około 20 minut wcześniej, aby zrobić zdjęcie - zaznaczył fotograf.

Zdjęcie wywołało sensację w internecie

- Niedługo później pobiegłem do domu, aby włączyć komputer i sprawdzić zdjęcia. Wtedy naprawdę zobaczyłem, że to zrobiłem! – powiedział podekscytowany Brazylijczyk.

Sens opublikował fotografię Chrystusa "trzymającego" Księżyc na Instagramie, gdzie doczekał się już 2 milionów polubień. Na jego koncie można obejrzeć inne, równie zachwycające zdjęcia pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro.

Źródło: petapixel.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zjawiskowe zdjęcie pomnika Chrystusa Odkupiciela z Rio. Wygląda, jakby trzymał Księżyc
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.