Piorun uderzył w pomnik Chrystusa Zbawiciela z Rio. Widok jest zatrważający

Piorun uderzył w pomnik Chrystusa Zbawiciela z Rio. Widok jest zatrważający
Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro (fot. Marcos Ferreira / unsplash.com / Instagram.com)
national-geographic.pl / tk

Niedawno media społecznościowe obiegło zdjęcie przedstawiające moment uderzenia pioruna w słynny pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro. Widok zjawiska jest zatrważający.

Figura Chrystusa Zbawiciela w brazylijskim mieście Rio de Janeiro jest słynna na całym świecie. To symbol tego miasta oraz całej Ameryki Południowej. Jak czytamy na national-geographic.pl, "38-metrowy pomnik, który miał upamiętniać setną rocznicę odzyskania przez Brazylijczyków niepodległości, został wzniesiony w 1931 roku. Sam pomysł na budowę obiektu u szczytu granitowej góry Corcovado (710 m n.p.m.) zrodził się dziesięć lat przed oficjalnym odsłonięciem".

Do 2010 roku pomnik w Rio był najwyższą figurą Chrystusa na świecie. Przebił go jednak stojący w polskim Świebodzinie posąg Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, który jest o 2 metry wyższy.

10 lutego brazylijski fotograf Fernando Braga uwiecznił moment uderzenia pioruna w pomnik Chrystusa Zbawiciela. Opublikowane przez niego zdjęcie wywołało mnóstwo komentarzy. Niektórzy z internautów zaczęli zastanawiać się nad głębszym sensem tego zdarzenia.

DEON.PL POLECA

Inni zastanawiali się, czy figura nie uległa uszkodzeniu, jednak jak na razie nie wiadomo nic na ten temat. Warto zauważyć, że pomnik jest chroniony przed uderzeniami piorunów, gdyż ma na czubku oraz ramionach zamontowane piorunochrony.

Można być pewnym, że w przeszłości piorun niejeden raz uderzył w figurę Chrystusa Zbawiciela. W 2014 roku w brazylijskim Rio doszło do gwałtownej burzy, która uszkodziła pomnik. Wówczas oderwał się z niego kawałek prawego kciuka.

"W 2010 r. posąg przeszedł gruntowną renowację. Remont kosztował ponad 4 miliony dolarów" – podaje national-geographic.pl.

Źródło: national-geographic.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ulrich Nersinger

Wielkie tajemnice. Aura skandalu. Materiał na dziesiątki filmów sensacyjnych. Wszystko to w jednej książce

Wydaje się, że Dekalog zakazuje szpiegowania. Ale czy na pewno? W swojej długiej historii Stolica Apostolska była uwikłana w znacznie więcej...

Skomentuj artykuł

Piorun uderzył w pomnik Chrystusa Zbawiciela z Rio. Widok jest zatrważający
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.