Znani celebryci o różańcu. „To modlitwa, dzięki której w moim życiu dzieją się cuda"

Znani celebryci o różańcu. „To modlitwa, dzięki której w moim życiu dzieją się cuda"
Fot. James Coleman / unsplash.com / Salve TV / YouTube.com
2 tygodnie temu
Salve TV / tk

Popularni polscy aktorzy i prezenterzy telewizyjni wypowiedzieli się o różańcu. -Różaniec jest moją tarczą, dzięki której spotykam się z Matką Bożą, dzięki któremu mam porozumienie z całym światem – powiedział Cezary Pazura.

M.in. o tym, dlaczego modli się na różańcu, powiedział Cezary Pazura, popularny aktor filmowy i teatralny. - O miłość zawsze się modlę na moim ukochanym, drewnianym różańcu. Różaniec nie ma początku ani końca; może być trójkątem, kołem. Mówią, że miłość to jest broń. Choć w słowie broń zawiera się to, że się bronisz, ale tak naprawdę broń człowiekowi służy do atakowania drugiego człowieka. Dlatego wolę mówić, że różaniec jest moją tarczą, dzięki której spotykam się z Matką Bożą, dzięki któremu mam porozumienie z całym światem - powiedział Cezary Pazura.

O modlitwie różańcowej powiedział także prezenter telewizyjny Przemysław Babiarz. - Modlitwa różańcowa to szczególne współdziałanie z Maryją. W Fatimie Matka Boża prosiła każdego z nas, abyśmy się modlili na różańcu. Czuję, że to modlitewne wyzwanie trzeba podjąć, za Polskę i za świat. Różaniec to paciorki nawiązane na nitkę, albo na łańcuszek. I tak samo my powinniśmy utworzyć taki modlitewny łańcuch różańcowy - zauważył Przemysław Babiarz.

O różańcu wypowiedziała się również Katarzyna Olubińska, dziennikarka znana przede wszystkim z programu telewizyjnego "Dzień dobry TVN". - Różaniec to moja tajna broń w sytuacjach beznadziejnych. To modlitwa dzięki której w moim życiu dzieją się cuda. Powierzam Maryi wszystkie trudności i okazuje się, że Maryja nigdy nie zawodzi - mówi Katarzyna Olubińska.

Kolejnym znanym aktorem mówiącym o różańcu jest Marcin Mroczek. - Różaniec jest wytchnieniem, nadzieją, orężem, miłością, nadzieją, dziękczynieniem. Nie ma jednej definicji różańca, ale wiem, kiedy po niego sięgać. Wtedy, kiedy w moim życiu dzieje się coś wyjątkowego lub gdy nie radzę sobie sam ze sobą.

Źródło: Salve TV

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Wójtowicz SJ
24,43 zł
34,90 zł

Maryja najlepszą przewodniczką na drodze wiary

Matka Kościoła, Królowa Polski, Boża Rodzicielka. Maryja. Znamy Ją dobrze i czujemy się przy Niej bezpiecznie, nawet gdy spotykają nas rozmaite trudności. Wiemy, że otacza nas opieką i w...

Skomentuj artykuł

Znani celebryci o różańcu. „To modlitwa, dzięki której w moim życiu dzieją się cuda"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.