Znani celebryci o różańcu. „To modlitwa, dzięki której w moim życiu dzieją się cuda"

Znani celebryci o różańcu. „To modlitwa, dzięki której w moim życiu dzieją się cuda"
Fot. James Coleman / unsplash.com / Salve TV / YouTube.com
Salve TV / tk

Popularni polscy aktorzy i prezenterzy telewizyjni wypowiedzieli się o różańcu. -Różaniec jest moją tarczą, dzięki której spotykam się z Matką Bożą, dzięki któremu mam porozumienie z całym światem – powiedział Cezary Pazura.

M.in. o tym, dlaczego modli się na różańcu, powiedział Cezary Pazura, popularny aktor filmowy i teatralny. - O miłość zawsze się modlę na moim ukochanym, drewnianym różańcu. Różaniec nie ma początku ani końca; może być trójkątem, kołem. Mówią, że miłość to jest broń. Choć w słowie broń zawiera się to, że się bronisz, ale tak naprawdę broń człowiekowi służy do atakowania drugiego człowieka. Dlatego wolę mówić, że różaniec jest moją tarczą, dzięki której spotykam się z Matką Bożą, dzięki któremu mam porozumienie z całym światem - powiedział Cezary Pazura.

O modlitwie różańcowej powiedział także prezenter telewizyjny Przemysław Babiarz. - Modlitwa różańcowa to szczególne współdziałanie z Maryją. W Fatimie Matka Boża prosiła każdego z nas, abyśmy się modlili na różańcu. Czuję, że to modlitewne wyzwanie trzeba podjąć, za Polskę i za świat. Różaniec to paciorki nawiązane na nitkę, albo na łańcuszek. I tak samo my powinniśmy utworzyć taki modlitewny łańcuch różańcowy - zauważył Przemysław Babiarz.

DEON.PL POLECA

O różańcu wypowiedziała się również Katarzyna Olubińska, dziennikarka znana przede wszystkim z programu telewizyjnego "Dzień dobry TVN". - Różaniec to moja tajna broń w sytuacjach beznadziejnych. To modlitwa dzięki której w moim życiu dzieją się cuda. Powierzam Maryi wszystkie trudności i okazuje się, że Maryja nigdy nie zawodzi - mówi Katarzyna Olubińska.

Kolejnym znanym aktorem mówiącym o różańcu jest Marcin Mroczek. - Różaniec jest wytchnieniem, nadzieją, orężem, miłością, nadzieją, dziękczynieniem. Nie ma jednej definicji różańca, ale wiem, kiedy po niego sięgać. Wtedy, kiedy w moim życiu dzieje się coś wyjątkowego lub gdy nie radzę sobie sam ze sobą.

Źródło: Salve TV

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Wójtowicz SJ

Maryja najlepszą przewodniczką na drodze wiary

Matka Kościoła, Królowa Polski, Boża Rodzicielka. Maryja. Znamy Ją dobrze i czujemy się przy Niej bezpiecznie, nawet gdy spotykają nas rozmaite trudności. Wiemy, że otacza nas opieką i w...

Skomentuj artykuł

Znani celebryci o różańcu. „To modlitwa, dzięki której w moim życiu dzieją się cuda"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.