Bp Włodarczyk: każdy może sięgnąć po różaniec: stary i młody, zdrowy i chory

Bp Włodarczyk: każdy może sięgnąć po różaniec: stary i młody, zdrowy i chory
Fot. Dobre Media Nowej Ewangelizacji / YouTube.com
KAI / tk

Bp Krzysztof Włodarczyk powiedział w bazylice Królowej Męczenników w Bydgoszczy, że „modlitwa to kapitał, który jest w rękach Boga”. Zachęcił również do odmawiania różańca.

Ordynariusz diecezji przewodniczył Mszy św. we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi, odniesionego pod Lepanto 7 października 1571 roku.

– Zwycięstwo przyszło przez Maryję, o czym przekonany był papież Pius V, gorliwy czciciel oraz rozmodlony na różańcu dominikanin – mówił, wskazując na prostotę tej modlitwy. – Każdy może z łatwością po nią sięgnąć: stary i młody, zdrowy i chory, uczony i niewykształcony. To istna lina, która wiąże nasze życie, działalność z Bogiem i Jego wolą. Dzięki takiemu powiązaniu trudniej nam się będzie pogubić – dodał.

Biskup Krzysztof Włodarczyk przypomniał m.in. objawienia maryjne z Fatimy, przesłanie orędzia pocieszenia, nadziei dla ludzkości pogrążonej w wojnie oraz cierpiącego Kościoła. Maryja mówiła: „Odwagi! Ostatecznie zwyciężą miłość i pokój, gdyż Boże miłosierdzie jest silniejsze od mocy zła. To, co wydaje się niemożliwe dla ludzi, jest możliwe u Boga”.

DEON.PL POLECA

Modlitwa to kapitał w rękach Boga

– Matka Boża zachęca, byśmy „zaciągnęli się do tej walki Jej Boskiego Syna, zwłaszcza przez codzienne odmawianie Różańca w intencji pokoju na świecie” – mówił, dodając, że modlitwa to kapitał, który jest w rękach Boga. – Jego owocowanie czyni On zgodnie ze swoją miarą czasu i planami, bardzo różnymi od naszych – powiedział, zachęcając do chwytania w ręce różańca.

Modlitwa odpustowa odbywała się w 38. roku istnienia parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników, której świątynia jest usytuowana u wejścia do bydgoskiej Doliny Śmierci.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jerzy Sermak SJ

Różaniec z Rozalią Celakówną jest zaproszeniem do modlitwy i rozważań zarówno słów Ewangelii odnoszących się do każdej z tajemnic różańcowych, jak również słów Rozalii, w których sama opisuje swoją drogę za Jezusem, służąc Mu wśród...

Skomentuj artykuł

Bp Włodarczyk: każdy może sięgnąć po różaniec: stary i młody, zdrowy i chory
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.