"Zobaczyć Neapol i umrzeć"

"Zobaczyć Neapol i umrzeć"
(fot. Aleš Krmíček / flickr.com / CC BY 2.0)
Klub Podróżników Śródziemie / pk

Neapol to miasto o zdumiewającej historii, niepoliczalnej ilości zabytków oraz wspaniałych, pogodnych i życzliwych ludzi. To miasto, które jednych przeraża, innych uwodzi, ale na pewno nie pozwoli zapomnieć o sobie nikomu, kto choć raz zagłębił się w plątaninę neapolitańskich uliczek.

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Dorotą Ceran. Autorka reportażu "Smutku nie cenią w Neapolu" wciągnie nas w fascynujący świat monumentalnych kościołów, światowej sławy muzeów i średniowiecznych zamczysk. Oprowadzi po czarujących uliczkach, tętniących życiem placach, stylowych kawiarniach, rodzinnych restauracjach, nie stroniąc od zaśmieconych zakątków czy… szemranych dzielnic uchodzących za zamieszkane przez członków camorry. Obali przy tym wiele stereotypów narosłych wokół Włochów jako nacji czy Włoszech jako państwa.

Dorota Ceran wychowała się, mieszka i pracuje w Łodzi, gdzie ukończyła studia filologiczne na Uniwersytecie Łódzkim. Z uczelnią jest nadal związana jako wykładowca na kierunku "dziennikarstwo i komunikacja społeczna". Od wielu lat współpracuje z Łódzkim Ośrodkiem Telewizji Polskiej jako dziennikarz. Pracuje w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Za tę pracę została uhonorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Klub Podróżników Śródziemie
Kraków - Piwnica Pod Baranami
1 marca, godzina 17:00

DEON.PL POLECA

Więcej informacji znajdziesz na stronie klubpodroznikow.com

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Zobaczyć Neapol i umrzeć"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.