Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | odcinek 3

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | odcinek 3
0:00
- 0:00

Główne tematy trzeciego odcinka podcastu „Tak myślę” Tomasza Terlikowskiego to raport niezależnej komisji badającej przestępstwa pedofilskie we francuskim Kościele oraz próba oceny kolonizacji i misji ewangelizacyjnej w Ameryce Łacińskiej.

Red. Tomasz Terlikowski, autor i gospodarz podcastu „Tak myślę”, podsumowanie ważnych wydarzeń w Kościele rozpoczyna od apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego o humanitarne potraktowanie i pomoc dla migrantów koczujących na granicy polsko-białoruskiej.

Drugim tematem jest wizyta ad limina apostolorum polskich biskupów w Watykanie, co do której red. Terlikowski wyraża opinię, że „rewolucji się nie spodziewa”.

W obszernej rozmowie z dr. Sebastianem Dudą, teologiem i filozofem oraz publicystą kwartalnika „Więź” padają pytania o przyszłość francuskiego Kościoła po opublikowania raportu niezależnej komisji, która ujawniła ogromną skalę pedofilii wśród tamtejszych duchownych.

Z o. prof. Tomaszem Szyszką z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego red. Terlikowski rozmawia o blaskach i cieniach szerzenia przez Kościół misji ewangelizacyjnej w krajach Ameryki Łacińskiej. Wspomina także o apelu duchownych i działaczy katolickich i protestanckich w USA o powołanie komisji do zbadania działalności szkół dla ludności rdzennej Ameryki, który jest pokłosiem wydarzeń w Kanadzie.

Na koniec autor podcastu „Tak myślę” podejmuje wstrząsający wątek zabijania niemowląt w Belgii, którym odbiera się życie już po urodzeniu, gdy stwierdza się, że są niezdolne do „znośnego życia".

Oto podsumowanie tematów trzeciego odcinka podcastu Tomasza Terlikowskiego „Tak myślę”:

(2:05) Apel abp. Stanisława Gądeckiego w pomoc dla migrantów

(5:40) Komentarz do wizyty ad limina apostolorum polskich biskupów w Watykanie

(9:53) Rozmowa z dr. Sebastianem Dudą o raporcie niezależnej komisji badającej przestępstwa pedofilskie we francuskim Kościele

(42:04) Rozmowa z o. prof. Tomaszem Szyszką, werbistą, o mierzeniu się, także krytycznym, z misją ewangelizacji Ameryki Łacińskiej

(1:14:45) Wokół „eutanazji” niemowląt w Belgii

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Wychował pokolenia. Zmienił Polskę. Zmienił Kościół

Nawrócił się w celi śmierci więzienia gestapo niedługo po opuszczeniu obozu w Auschwitz. W obozie koncentracyjnym przebywał wtedy, gdy o. Maksymilian Kolbe składał za współwięźnia ofiarę ze swojego życia....

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | odcinek 3
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.