Refleksje generała Towarzystwa Jezusowego nt. Roku Ignacjańskiego skierowane do młodych

Refleksje generała Towarzystwa Jezusowego nt. Roku Ignacjańskiego skierowane do młodych
Fot. Jesuits Global / YouTube.com
jesuits.global / tk

Arturo Sosa SJ, ojciec generalny zakonu jezuitów podzielił się w filmie do młodych swoimi spostrzeżeniami nt. Roku Ignacjańskiego, który obecnie przeżywamy w Kościele.

- Drodzy młodzi, Towarzystwo Jezusowe was potrzebuje i potrzebują was ci, których wiara inspirowana jest duchowością ignacjańską. Otrzymaliśmy od Pana wezwanie, aby towarzyszyć wam w tworzeniu przyszłości pełnej nadziei – mówi Arturo Sosa SJ do młodych.

- Towarzyszenie nie oznacza prowadzenia. Oznacza utożsamianie się z uczuciami innych i dzielenie się z otrzymanymi darami dla wspólnego celu, jakim jest budowanie przyszłości pełnej nadziei. Dlatego chcemy dzielić się z wami naszą wiarą, wyzwaniami i duchowością. Potrzebujemy jednak waszej pomocy w odpowiedzi na wezwanie Pana.

- Potrzebujemy waszej odwagi, siły i zdolności do realizacji marzeń. Potrzebujemy waszego młodzieńczego spojrzenia, które kwestionuje to, co dla starszych ludzi wydaje się oczywiste – mówi generał jezuitów.

DEON.PL POLECA

- Potrzebujemy zdolności młodych ludzi do przeciwstawienia się niesprawiedliwości i ich gotowości do zaangażowania się w uczynienie świata bardziej sprawiedliwym i braterskim dla wszystkich ludzi.

Źródło: jesuits.global / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Przemek Wysogląd SJ

Nie, to nie jest ilustrowana hagiografia ani biografia św. Ignacego Loyoli. To raczej próba osobistego spojrzenia na historię duchowego doświadczenia i głębokiej przemiany, jaką przeszedł pewien ambitny, młody szlachcic – Iñigo Lopez de Loyola.

Przeżyj...

Skomentuj artykuł

Refleksje generała Towarzystwa Jezusowego nt. Roku Ignacjańskiego skierowane do młodych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.