Pożar lasów i łąk na Teneryfie. Ewakuowano 3,2 tys. osób

Pożar lasów i łąk na Teneryfie. Ewakuowano 3,2 tys. osób
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
PAP/dm

Służby obrony cywilnej Wysp Kanaryjskich walczą z dużym pożarem trawiącym lasy oraz łąki na Teneryfie. Do czwartkowego popołudnia ewakuowano z północnej części tej hiszpańskiej wyspy 3,2 tys. osób.

Jak podały władze Teneryfy, ponad 3000 osób, które musiały opuścić swoje domy, to mieszkańcy gminy Santa Ursula, gdzie w środę wieczorem pojawił się ogień. Okoliczności jego pojawienia się bada już regionalna policja.

Straż pożarna szacuje, że szybko rozprzestrzeniający się żywioł strawił w gminie Santa Ursula do czwartkowego poranka co najmniej 30 hektarów drzewostanów.

W nocy ze środy na czwartek do walki z żywiołem, który gasi kilkuset lokalnych strażaków, włączyło się 60 żołnierzy z jednostki specjalnej.

DEON.PL POLECA

Według zespołu ratowniczego walkę z pożarem utrudniają utrzymujące się od kilku dni na Teneryfie upały oraz silny wiatr, który uniemożliwia przewidzenie kierunku przesuwania się ognia.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Beata Anna Dąbrowska

Zdrowe nawyki przez cały rok!

Na początku każdego roku nie brakuje inspiracji i pomysłów, jednak z każdym dniem bywa trudniej, a w natłoku obowiązków czy spraw nawet zdrowie schodzi na drugi plan.

Z pomocą przychodzi...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pożar lasów i łąk na Teneryfie. Ewakuowano 3,2 tys. osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.