3 sierpnia kumulacja polskich szans medalowych

9 lat temu
PAP/PR

 Z punktu widzenia polskiego kibica 3 sierpnia zapowiada się najbardziej emocjonującym dniem na przyszłorocznych letnich igrzyskach olimpijskich w Londynie. We wtorek organizatorzy przedstawili szczegółowy program zawodów.

Tego dnia zostaną rozegrane finały m.in. pchnięcia kulą mężczyzn, gdzie może wystąpić złoty medalista z Pekinu Tomasz Majewski oraz wioślarskich czwórek podwójnych mężczyzn, w których na ostatniej olimpiadzie najlepsi byli Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Adam Korol oraz dwójek podwójnych kobiet, w których w 2009 roku złoty medal mistrzostw świata wywalczyły Julia Michalska i Magdalena Fularczyk. Medale zostaną rozdane również sztangistom w kategorii 85 kg, w której mistrzem świata jest Adrian Zieliński.

Jego kolega z pomostu, dwukrotny mistrz świata w kat. 105 kg, Marcin Dołęga o olimpijskie podium może walczyć 6 sierpnia.

7 sierpnia zostanie rozegrany finał rzutu dyskiem mężczyzn, którego jednym z faworytów może być mistrz Europy Piotr Małachowski, a trzy dni później odbędzie się finał rzutu młotem kobiet, konkurencji, w której rekord świata należy do mistrzyni globu z 2009 roku Anity Włodarczyk.

11 sierpnia do rywalizacji przystąpią zawodniczki w kolarstwie górskim. W 2008 roku w Pekinie srebrny medal zdobyła Maja Włoszczowska, która w ubiegłym roku w Kanadzie została mistrzynią świata.

Rywalizacja na londyńskich igrzyskach rozpocznie się meczem piłki nożnej kobiet w... Cardiff 25 lipca, czyli dwa dni przed ceremonią otwarcia. Tuż przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy, które zaplanowane jest na godzinę 19.30 na Stadionie Olimpijskim w Londynie, odbędą się również eliminacje w łucznictwie kobiet i mężczyzn.

Pierwszymi medalistami igrzysk zostaną strzelcy. Na przedpołudnie 28 lipca zaplanowano rywalizację w pistolecie pneumatycznym mężczyzn oraz karabinku pneumatycznym kobiet. Jedną z najciekawszych jak zwykle konkurencji będzie bieg na 100 metrów mężczyzn. Najszybszy człowiek świata zostanie wyłoniony 5 sierpnia.

Ostatnimi finałami przed ceremonią zamknięcia, która zaplanowana jest na 12 sierpnia, będą decydujące mecze w rywalizacji koszykarzy, piłkarzy ręcznych i waterpolistów.

31 lipca
pływanie - finał 200 m st. motylkowym mężczyzn (ew. Paweł Korzeniowski)

2 sierpnia
szermierka - turniej drużynowy florecistek

3 sierpnia
lekka atletyka - finał pchnięcie kulą (ew. Tomasz Majewski)
wioślarstwo - finał czwórek podwójnych mężczyzn i dwójki podwójnej kobiet (ew. Julia Michalska, Magdalena Fularczyk)
podnoszenie ciężarów - kat. 85 kg (ew. Adrian Zieliński)

4 sierpnia
szermierka - turniej drużynowy szpadzistek
tenis - finał gry pojedynczej kobiet (ew. Agnieszka Radwańska), finał gry podwójnej mężczyz (ew. Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski)

6 sierpnia
lekka atletyka - finał skoku o tyczce kobiet (ew. Monika Pyrek, Anna Rogowska)
podnoszenie ciężarów - kat. 105 kg (ew. Marcin Dołęga)

7 sierpnia
lekka atletyka - finał rzutu dyskiem mężczyzn (ew. Piotr Małachowski)
żeglarstwo - finałowy wyścig klasy RS:X (ew. Piotr Myszka, Przemysław Miarczyński)

9 sierpnia
lekka atletyka - finał biegu na 800 m mężczyzn (ew. Marcin Lewandowski i Adam Kszczot)

10 sierpnia
lekka atletyka - finał rzutu młotem kobiet (ew. Anita Włodarczyk)

11 sierpnia
lekka atletyka - chód na 50 km mężczyzn (ew. Grzegorz Sudoł)
kolarstwo górskie kobiet (ew. Maja Włoszczowska)

12 sierpnia
finały piłkarzy ręcznych i siatkarzy

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

3 sierpnia kumulacja polskich szans medalowych
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

3 sierpnia kumulacja polskich szans medalowych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.