Aktor Jerzy S. usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości

Fot. Andrey Popov / depositphotos.com
PAP / tk

Aktor Jerzy S. usłyszał we wtorek zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko. Jak zaznaczył, w tej sprawie nie ma mowy o wypadku drogowym. Aktor złożył wyjaśnienia i przyznał się do kierowania autem po alkoholu.

75-letni aktor w połowie października potrącił na al. Mickiewicza w Krakowie 44-letniego motocyklistę. Uderzył go autem w łokieć, motocyklista się przewrócił. Kierowca auta jechał dalej, bo - jak tłumaczył potem na miejscu policji - nie zauważył kolizji. Kiedy został zatrzymany, badanie wykazało, że ma 0,7 promila alkoholu w organizmie.

We wtorek w Prokuraturze Rejonowej Kraków-Krowodrza w Krakowie Jerzy S. usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Prokurator Hnatko powiedział dziennikarzom, że po przedstawieniu zarzutu aktor został przesłuchany w charakterze podejrzanego.

- Złożył obszerne wyjaśnienia. Przede wszystkim przyznał się do tego, że prowadził pojazd, będąc pod wpływem alkoholu - przekazał prokurator. Hnatko podkreślił, że dla prokuratury najistotniejsze było stwierdzenie, czy doszło do wypadku drogowego i ewentualnej ucieczki z miejsca wypadku, czy też nie.

DEON.PL POLECA

- W tej sprawie z uwagi na to, że nie stwierdzono, aby były obrażenia (u motocyklisty – przyp. red.), które trwałyby powyżej 7 dni, nie ma mowy o wypadku drogowym, nie ma mowy w związku z tym o ucieczce z miejsca wypadku drogowego - powiedział prokurator.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Aktor Jerzy S. usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości
Komentarze (1)
WA
~Witold Andrzej
30 listopada 2022, 09:58
Spowodował kolizję, a nie tylko prowadził w.stanie netrzeźwości. "Za spowodowanie wypadku komunikacyjnego grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Jeśli sprawca znajdował się w stanie nietrzeźwości (przy stężeniu alkoholu powyżej 0,5 promila we krwi) sąd orzeka karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę. Co istotne, w przypadku gdy sprawca wypadku komunikacyjnego znajdował się w stanie nietrzeźwości, sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju i to na okres nie krótszy niż 3 lata (maksymalny okres wynosi 15 lat)."