Ammann przytomny i w stanie stabilnym

Ammann przytomny i w stanie stabilnym
(fot. PAP/EPA/DANIEL KARMANN)
PAP / mh

Czterokrotny złoty medalista olimpijski Simon Ammann jest przytomny, a jego stan jest stabilny - poinformował Szwajcarski Związek Narciarski. Skoczek upadł podczas wtorkowego konkursu w austriackim Bischofshofen, kończącym zmagania w Turnieju Czterech Skoczni.

W drugiej serii rywalizacji Ammann wylądował na 136. metrze, ale stracił kontrolę nad nartami. Rozjechały się na boki, a 33-letni Szwajcar przewrócił się i uderzył kaskiem o zlodowaciałą nawierzchnię.

Telewizyjne kamery nie pokazywały żadnych ujęć z bliska, ale z relacji dziennikarzy niemieckiej agencji dpa wynika, że skoczek był mocno zakrwawiony i nieprzytomny. Doznał licznych potłuczeń i zadrapań.

Zawodnikowi natychmiastowej pomocy udzieliły służby medyczne, a następnie przetransportowano go do szpitala w Schwarzach. Pomimo upadku zajął 10. miejsce w konkursie.

Później, po wznowieniu zawodów, spiker poinformował zaniepokojoną publiczność, że Ammann odzyskał przytomność oraz że nie doszło do żadnych złamań ani innych poważnych urazów.

To drugi upadek Szwajcara w tegorocznym TCS. Nie ustał też pierwszego skoku w Oberstdorfie, w związku z czym zabrakło go w serii finałowej i nie zdobył żadnych punktów. Wówczas jednak nic mu się nie stało.

W poniedziałek podczas kwalifikacji przewróciło się także dwóch innych zawodników: Japończyk Daiki Ito oraz Amerykanin Nicholas Fairall. Reprezentant USA trafił do szpitala i przeszedł operację kręgosłupa. Według informacji tamtejszego związku narciarskiego, skoczek czuje się dobrze, ale nie należy spodziewać się jego kolejnych startów w tym sezonie.

Konkurs w Bischofshofen wygrał Austriak Michael Hayboeck, natomiast triumfatorem 63. edycji TCS został jego rodak Stefan Kraft.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ammann przytomny i w stanie stabilnym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.