Atak na autokar z działaczami Jagiellonii

PAP/PR

Pseudokibice Arisu zaatakowali autokar, którym na mecz w Salonikach jechali działacze i właściciele Jagiellonii Białystok. Pojazd został obrzucony m.in. butelkami z benzyną, na szczęście nikomu nic się nie stało. Incydent został zgłoszony UEFA.

Jak powiedział PAP przewodniczący Rady Nadzorczej SSA Jagiellonia Białystok Wojciech Strzałkowski, który był w autokarze, do zdarzenia doszło na ulicach Salonik, w czasie dojazdu na stadion Arisu. Jak relacjonował, nagle przed autokar wybiegła na ulicę, jak to ujął, "ława" ludzi. "To nie była grupa, bo grupa to 10-20 osób. To była ława, ludzie biegli całą szerokością ulicy" - opisywał.

W kierunku autokaru poleciały m.in. butelki z benzyną, przed pojazdem wybuchł ogień. Jak powiedział Strzałkowski, przy autokarze była grupa ok. 10-15 policjantów greckich, którzy także zostali zaatakowani. W tym czasie kierowca zdołał wycofać i nikomu nic się nie stało.

"To szokujące, co się stało" - dodał Strzałkowski. Podkreślił, że bardzo życzliwie zareagowały władze Arisu, które zapewniły eskortę przed stadionem i bezpieczny dojazd. Incydent został zgłoszony delegatowi UEFA.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Atak na autokar z działaczami Jagiellonii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.