Atak nożownika w pociągu w Tokio, dziewięć osób rannych

Atak nożownika w pociągu w Tokio, dziewięć osób rannych
fot. depositphotos.com
PAP / ml

Dziewięć osób zostało rannych, w tym jedna ciężko, w wyniku ataku nożownika w piątek w pociągu kolei elektrycznej Odakyu w Tokio - poinformowała agencja Kyodo. Policja zatrzymała podejrzanego, którym jest trzydziestokilkuletni mężczyzna.

Do ataku doszło ok. godz. 20.30 czasu lokalnego. Gdy pociąg miejskiej kolei przejeżdżał przez tokijską dzielnicę Setagaya, mężczyzna zaatakował pasażerów, raniąc dziewięć osób. 19-letni student uniwersytetu w stolicy Japonii, który był świadkiem wydarzenia, mówił później: "Wiele osób z zakrwawionymi ubraniami uciekało w panice".

Panika w pociągu

Poważnie ranna została 20-letni kobieta, która miała liczne rany kłute klatki piersiowej i pleców. Życiu pozostałych rannych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Napastnik zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiając w pociągu nóź i portfel. Został ujęty przez policję w sklepie spożywczym w sąsiedniej dzielnicy Suginami, a do zatrzymania przyczynił się właściciel sklepu, który na podstawie zdjęć publikowanych w mediach rozpoznał go wśród swoich klientów i zadzwonił po policję.

DEON.PL POLECA


W chwili zdarzenia w pociągu znajdowało się kilkuset pasażerów.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Bonowicz

Pierwsza pełna biografia księdza Józefa Tischnera.
Jest to nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego filozofa, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Atak nożownika w pociągu w Tokio, dziewięć osób rannych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.