Ataki nożowników w Madrycie. Są zabici i ranni

Ataki nożowników w Madrycie. Są zabici i ranni
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Dwie osoby zginęły, a kolejne dwie zostały ciężko ranne w rezultacie ataków na młodych ludzi na terenie aglomeracji Madrytu. Jak poinformowała policja, napastnicy użyli noży.

Z komunikatów hiszpańskiej policji krajowej (Policia Nacional) wynika, że do niedzielnego wieczora udało się zatrzymać dwóch sprawców ataków. Mają oni odpowiednio 20 i 27 lat.

Pierwszy, który posiada obywatelstwo Hiszpanii, pochodzi według informacji policji z jednego z państw Ameryki Południowej. Drugi z zatrzymanych jest z kolei Ekwadorczykiem.

Obaj ujęci przez policję mieli dopuścić się ataku na 25-letniego mężczyznę w dzielnicy Usera. Zaatakowany zmarł, pomimo przybycia na miejsce tragedii karetki pogotowia i podjętej akcji reanimacyjnej.

Drugą ofiarą śmiertelną jest 15-letni chłopiec, który otrzymał cios nożem w pobliżu jednej z dyskotek przy dworcu kolejowym Atocha, w centrum Madrytu.

DEON.PL POLECA

Dwa inne tragiczne zdarzenia miały miejsce w centrum stolicy oraz w Parla pod Madrytem, gdzie liczne ciosy otrzymali od nieznanych sprawców 17-latek i 24-latek. Obaj trafili w ciężkim stanie do szpitala.

Z dotychczasowego śledztwa wynika, że akty agresji z użyciem noża nie miały ze sobą żadnego związku, a ich sprawcy nie należeli do tych samych grup przestępczych. Stołeczne media zaznaczają jednak, że agresorzy mogą mieć powiązania z gangami, których członkowie pochodzą z państw Ameryki Łacińskiej.

W ostatnich tygodniach hiszpańska policja donosiła o wzroście przypadków przestępstw z użyciem noży w największych miastach kraju, głównie na terenie aglomeracji Madrytu oraz Barcelony.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wypełnić Ewangelię dokładnie co do litery – to jest pomysł na życie. Nie szukać niczego innego, tylko czerpać z tego, co jest napisane. 

Arcybiskup Grzegorz Ryś zabiera nas w podróż śladami jednego z najważniejszych...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ataki nożowników w Madrycie. Są zabici i ranni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.