Austria: wydalono rosyjskich dyplomatów. Trzech z Wiednia i jednego z Salzburga

Austria: wydalono rosyjskich dyplomatów. Trzech z Wiednia i jednego z Salzburga
Fot. PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV
PAP / tk

Austriackie ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało, że z kraju zostają wydaleni trzej rosyjscy dyplomaci z ambasady w Wiedniu i jeden z konsulatu generalnego w Salzburgu.

Przedstawiciele Rosji mają opuścić Austrię do wtorku 12 kwietnia.

DEON.PL POLECA

Wedle ministerstwa rosyjscy urzędnicy zachowywali się w sposób, który był niezgodny z ich statusem dyplomatycznym. W przeciwieństwie do innych krajów Unii Europejskiej, takich jak Francja, Włochy i Niemcy, które wyrzuciły ze swoich krajów rosyjskich dyplomatów w minionych dniach, Austria nie argumentuje swojego ruchu rosyjską wojną na Ukrainie - informuje agencja Reutera.

W środę minister spraw zagranicznych Austrii Alexander Schallenberg powiedział w wywiadzie opisywanym przez austriacki portal Exxpress, że zastrzega sobie prawo do wydalenia rosyjskich dyplomatów, jeśli byłoby to konieczne. Wcześniej we wtorek wieczorem szef MSZ przekazał w programie informacyjnym ZiB2, że podejmie takie działania, jeśli zostaną przedstawione "mocne dowody" naruszeń dyplomatycznych.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

Austria: wydalono rosyjskich dyplomatów. Trzech z Wiednia i jednego z Salzburga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.