Autorzy Biblii byli "napruci winem"? Doda wygrała z Polską w Strasburgu

Autorzy Biblii byli "napruci winem"? Doda wygrała z Polską w Strasburgu
Dorota Rabczewska. Fot. Facebook / Doda
rzeczpospolita.pl / mł

Jak podała w czwartek "Rzeczpospolita", piosenkarka Dorota Rabczewska wygrała z Polską w Europejskim Trybunale Praw Człowieka. Wyrok mówi, że Polska ma zapłacić piosenkarce odszkodowanie w wysokości 10 tys. euro.

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał, że Polska naruszyła Europejską Konwencję Praw Człowieka, ponieważ polski sąd skazał Dodę za obrazę uczuć religijnych. Wyrok odnosił się do słów, które padły w wywiadzie udzielonym przez piosenkarkę w 2009 roku. Mówiła wtedy, że bardziej wierzy w dinozaury, niż w to, co jest napisane w Biblii, gdyż spisał ją autor "napruty winem i palący jakieś zioła". Została ukarana grzywną w wysokości 5 tys. złotych.

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał jednak, że złamany został przepis konwencji gwarantujący każdemu prawo do wolności wyrażania opinii. Dlatego Polska ma zapłacić Dodzie odszkodowanie w wysokości 10 tys. euro.

Źródło: Rzeczpospolita / mł 

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gill Paul

Miłość czy brytyjska korona? Skandal, który wstrząsnął światem.
Najbardziej znienawidzona kobieta w rodzinie królewskiej

1911. Mary i Wallis poznają się na letnim obozie. Ich przyjaźń przetrwa wiele trudnych momentów, dopóki nie zostanie rozbita przez...

Skomentuj artykuł

Autorzy Biblii byli "napruci winem"? Doda wygrała z Polską w Strasburgu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.