B. minister zdrowia Łukasz Szumowski w szpitalu z objawami koronawirusa

B. minister zdrowia Łukasz Szumowski w szpitalu z objawami koronawirusa
(fot. Kancelaria Premiera / flickr.com)
2 tygodnie temu
PAP / onet.pl / kk / ml

"Jestem chory i przebywam w szpitalu. Poprzedni wynik, sprzed kilkunastu dni prawdopodobnie był (...) fałszywie dodatni, co czasem, przy tak czułej metodzie, się zdarza" - powiedział Łukasz Szumowski.

Potwierdziły się nieoficjalne informacje o tym, że były minister zdrowia przebywa w szpitalu.

Portalowi money.pl udało się porozmawiać z Łukaszem Szumowskim. "Jestem chory i przebywam w szpitalu. Poprzedni wynik, sprzed kilkunastu dni prawdopodobnie był (...) fałszywie dodatni, co czasem, przy tak czułej metodzie, się zdarza" - powiedział w rozmowie z portalem. Na pytanie o to, jak się czuje dodał: "bywało lepiej".

W rozmowie z RMF FM żona Łukasza Szumowskiego zaprzeczyła, że - jak sugerowały wcześniej media - zaraził się od córki. Podała, że nikt w rodzinie - poza byłym ministrem zdrowia - nie jest zakażony wirusem.

Informacje o zakażeniu byłego szefa resortu zdrowia potwierdził w rozmowie z Polsat News wiceminister Waldemar Kraska. Jak dodaje serwis, Szumowski leży pod tlenem, ale oddycha samodzielnie.

Wczoraj media nieoficjalnie informowały o pobycie Szumowskiego w szpitalu. Wiadomość jako pierwsza podała Wirtualna Polska.

TVN24.pl przypomniał, że pod koniec września Szumowski zakaził się koronawirusem, ale dzień po tej informacji poinformował, że wyzdrowiał i zakończył kwarantannę.

We wtorek wieczorem Wirtualna Polska poinformowała nieoficjalnie, że Szumowski trafił do szpitala z objawami zakażenia koronawirusem. Informację potwierdzili dziennikarze "Faktów" TVN.

Według nieoficjalnych informacji WP.pl były minister zdrowia miał zarazić się od córki, która zachorowała na COVID-19 w szkole. Chora na COVID-19 ma być też żona byłego ministra - podaje nieoficjalnie wp.pl.

"Jak udało nam się ustalić, były szef resortu zdrowia ma widoczne objawy choroby i przebywa obecnie prawdopodobnie w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie" - podał portal.

"Nie kontaktuję się z mediami, potrzebuję trochę odpoczynku" - powiedział WP Szumowski pytany o to, czy potwierdza, że jest w szpitalu. Wp.pl podkreśla, że informację o zakażaniu i pobycie w szpitalu b. ministra potwierdziła w dwu źródłach.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin
19,74 zł
32,90 zł

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

B. minister zdrowia Łukasz Szumowski w szpitalu z objawami koronawirusa
Komentarze (2)
ET
~Ewa Tom
16 października 2020, 20:37
życzę szybkiego powrotu do pełnego zdrowia ale co do testu - to nie był zbyt czuły tylko był do .... niczego - dlaczego nie powiecie uczciwie, że NIE MA PRAWDZIWEGO TESTU, który by to diabelstwo rzetelnie potwierdzał ...
GW
~Gosia Wandas
14 października 2020, 03:12
Obiecanki cacanki a głupiemu radość. 60 felicjanek było chorych a żadna nie zdechła.

Skomentuj artykuł

B. minister zdrowia Łukasz Szumowski w szpitalu z objawami koronawirusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.