Bardzo trudne i niebezpieczne warunki turystyczne w Tatrach

Bardzo trudne i niebezpieczne warunki turystyczne w Tatrach
Fot. Dmitry Rukhlenko / Depositphotos
PAP / pk

W wyższych partiach Tatr panują bardzo trudne i niebezpieczne warunki do uprawiania turystyki. Śnieg w wielu miejscach jest nieprzedeptany, a wiatr utworzył głębokie zaspy w zagłębieniach terenu. Dodatkowym utrudnieniem jest niski pułap chmur, który może ograniczyć widzialność w terenie - informuje w czwartek Tatrzański Park Narodowy.

Na Kasprowym Wierchu leży 78 cm śniegu, a termometry na szczycie wskazywały w czwartek rano -5 st. C.

DEON.PL POLECA
W Tatrach powyżej 1600 m n.p.m. obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia. Poruszanie się w takich warunkach wymaga doświadczenia, umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i dostosowania trasy do aktualnie panujących warunków. Konieczne jest posiadanie sprzętu zimowego takiego jak: raki, czekan, kask i lawinowe ABC wraz z umiejętnością posługiwania się nim.

TPN apeluje o niewchodzenie na zamarzające tafle lodu na tatrzańskich stawach. Lód jest jeszcze bardzo cienki i z łatwością może się załamać.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bardzo trudne i niebezpieczne warunki turystyczne w Tatrach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.