Bełchatów lepszy od Lecha, 8. gol Niedzielana

Sławomir Peszko i Jacek Popek (z lewej) walczą o piłkę w czasie meczu Bełchatów - Lech (fot. PAP/ Grzegorz Michałowski)

W pierwszym z dwóch niedzielnych spotkań piłkarskiej ekstraklasy GKS Bełchatów pokonał Lecha Poznań 1:0, w drugim ósmą bramkę w tym sezonie zdobył Andrzej Niedzielan i zapewnił zwycięstwo Koronie Kielce w wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów.

Dobra postawa Lecha Poznań w Lidze Europy nie znajduje na razie odzwierciedlenia w krajowych rozgrywkach ligowych. W spotkaniu z Bełchatowem poznaniacy nie błyszczeli, nie błyszczeli również gospodarze, stąd i mecz nie należał do specjalnie atrakcyjnych.

Z pierwszej połowy warto odnotować jedynie dwie sytuacje. Najpierw Artjoms Rudnevs w 12 min. bliski był pokonania Łukasza Sapeli, lecz bramkarz Bełchatowa końcami palców wybił piłkę na rzut rożny. Z kolei w 33 minucie Siergiej Kriwec stracił piłkę na rzecz Łukasza Bociana, a ten uderzył bardzo mocno i futbolówka przeleciała tuż obok bramki poznaniaków.

Decydujący gol padł w 62 minucie, kiedy Jacek Popek popisał się pięknym strzałem w samo okienko bramki gości.

Siedem minut później mogło być 2:0, ale będąc sam na sam z Jasminem Buriciem Grzegorz Kuświk posłał piłkę obok bramki. W 74 minucie Burić obronił strzał z kilku metrów Macieja Małkowskiego. Kuświk miał jeszcze okazję w doliczonym czasie gry, ale po jego główce świetnie interweniował Burić.

1:0 Jacek Popek (62')

Andrzej Niedzielan jest bez wątpienia bohaterem Korony Kielce. W Chorzowie zdobył już ósmą w tym sezonie bramkę dla swojego zespołu. W 19 minucie po dograniu Ediego Andradiny Niedzielan lekko przerzucił piłkę nad wybiegającym bramkarzem Ruchu Matko Pedrijcem.

W drugiej połowie chorzowianie zmarnowali co najmniej dwie stuprocentowe sytuacje. W 70 minucie gola mógł strzelić Łukasz Janoszka, który był tuż przed bramką i nie trafił w nią, a 10 minut później Wojciech Grzyb będąc sam na sam z bramkarzem Korony Zbigniewem Małkowskim uderzył wprost w niego. Małkowski był zresztą obok Niedzielana najlepszym zawodnikiem w zespole kieleckim, oprócz wspomnianej sytuacji obronił swoją drużynę przed utratą gola jeszcze w kilku innych groźnych sytuacjach.

Ruch Chorzów – Korona Kielce 0:1 (0:1)
0:1 Andrzej Niedzielan (19’)