BGK wypłacił ponad 100 mld zł unijnych dotacji

BGK wypłacił ponad 100 mld zł unijnych dotacji
(for. bgk.com.pl)
PAP / mh

Ponad 100 mld zł ze środków unijnych przekazał Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) polskim m.in. firmom - poinformowano w czwartek podczas uroczystości w BGK. Prezes banku przekazał symboliczną stumiliardową złotówkę do Powiatowego Urzędu Pracy (PUP) w Kielcach.

Jak poinformowała dyrektor PUP w Kielcach Małgorzata Stanioch, stumiliardowa złotówka jest częścią pakietu wsparcia przygotowanego dla stu bezrobotnych osób w wieku do 25 lat.

Zdaniem prezesa BGK Dariusza Daniluka wykorzystanie przez Polskę ponad 100 mld zł unijnych środków w ciągu 30 miesięcy, to duże osiągnięcie.

Największym beneficjentem przekazywanego przez BGK dofinansowania z UE jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, której bank wypłacił do końca sierpnia br. ponad 20 mld zł. Na kolejnym miejscu znajduje się Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, które otrzymało około 3 mld zł.

Od stycznia 2010 r. do 30 sierpnia br. BGK przelał 102,8 mld zł unijnych środków realizując wypłaty przygotowane w związku z realizacją 22 programów pomocowych.

BGK od 2010 r. prowadzi obsługę większości płatności ze środków europejskich przyznanych Polsce na lata 2007-2013.

Bank Gospodarstwa Krajowego to bank państwowy. Jego misją jest wspieranie rządowych programów społeczno-gospodarczych oraz programów samorządności lokalnej i rozwoju regionalnego, realizowanych w szczególności z wykorzystaniem środków publicznych, pochodzących z funduszy UE oraz międzynarodowych instytucji finansowych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

BGK wypłacił ponad 100 mld zł unijnych dotacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.