Białoruś: Cichanouska chciałaby spotkać się z Putinem

Białoruś: Cichanouska chciałaby spotkać się z Putinem
(fot. PAP/EPA/HAYOUNG JEON)
PAP / jb

Była kandydatka na prezydenta Białorusi Swiatłana Cichanouska powiedziała, że chciałaby spotkać się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, żeby zrozumieć, dlaczego popiera Alaksandra Łukaszenkę – poinformowano w poniedziałek w jej sztabie.

 

Cichanouska przyjechała w poniedziałek do Berlina, gdzie spotkała się z przedstawicielami społeczności białoruskiej. Zapytano ją tam, z kim chciałaby się spotkać jako polityk. Odparła: „Z Władimirem Putinem. Żeby zrozumieć, dlaczego popiera Łukaszenkę”.

Zapytana, z kim chciałaby się zobaczyć nie jako polityk, odpowiedziała: „Z Siarhiejem Cichanouskim”. Chodzi o jej męża, blogera i aktywistę, który przebywa od ponad czterech miesięcy w areszcie na Białorusi. W zeszłym tygodniu kanał Telegram Kraj do życia, administrowany przez jego współpracowników, poinformował o przedłużeniu mu aresztu na kolejne dwa miesiące.

Podczas spotkania Cichanouska wyraziła nadzieję, że Białorusini, którzy opuścili ojczyznę z przyczyn politycznych, wcześniej czy później wrócą.

DEON.PL POLECA

Powiedziała też, że liczy na to, iż jej wizyty w europejskich stolicach będą sprzyjać jak najszybszemu przeprowadzeniu na Białorusi nowych wyborów prezydenckich.

W piątek rzeczniczka rządu Niemiec Ulrike Demmer poinformowała, że kanclerz Angela Merkel przyjmie we wtorek w Berlinie Cichanouską, z którą będzie rozmawiać o rozwiązaniu kryzysu politycznego na Białorusi. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Kaczkowski, Joanna Podsadecka, Piotr Żyłka

Trzy bestsellerowe książki księdza Jana Kaczkowskiego, który był inspiracją dla milionów ludzi. Swoim życiem mówił: nie odpuszczaj sobie, a dasz radę. Ludzie pokochali go za wyrozumiałość dla słabości drugiego człowieka, wierność sobie, błyskotliwe poczucie humoru...

Skomentuj artykuł

Białoruś: Cichanouska chciałaby spotkać się z Putinem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.