Białystok. 363 znicze w hołdzie zmarłym na covid

Białystok. 363 znicze w hołdzie zmarłym na covid
Fot. Dawid Gromadzki/UM Białystok Facebook/Miasto Białystok
PAP/mł

 

Kilkaset zniczy ku czci zmarłym od początku pandemii białostoczanom zapalono we wtorek wieczorem w centrum Białegostoku. W ten symboliczny sposób oddano hołd wszystkim ofiarom pandemii. 

 

 

O godz. 21.00 zapalono 363 znicze. To liczba białostoczan zmarłych na COVID-19 od początku pandemii - podało miasto. Wydarzenie odbyło się w rocznicę śmierci pierwszego białostoczanina, który zmarł na COVID-19. Był to 82-letni mężczyzna, który był leczony w szpitalu w Łomży.

DEON.PL POLECA

 

Wydarzenie "Białystok ofiarom pandemii" odbyło się na placu przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, można je było obserwować na profilu miasta w mediach społecznościowych.

"W ten symboliczny sposób, w ciszy i mroku oddajemy hołd wszystkim ofiarom pandemii" – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku, Przemysław Tuchliński. Podkreślił, że ta "straszna choroba" w ciągu zaledwie roku zabrała tak wielu mieszkańców. "Będziemy o nich pamiętać". 

PAP/mł
Fot. Dawid Gromadzki/UM Białystok /Facebook Miasto Białystok

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. Kelly M. Wahlquist

Spójrz na mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa oczami kobiet, które towarzyszyły Mu w ostatnich dniach życia i w drodze na Golgotę, a w całkiem nowy sposób przeżyjesz Wielki Post i Wielkanoc. Otwartość, hojność, wrażliwość, modlitwa,...

Skomentuj artykuł

Białystok. 363 znicze w hołdzie zmarłym na covid
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.