Biathlon: Domraczewa wygrywa w Kontiolahti

Białorusinka Daria Domraczewa wygrała w fińskim Kontiolahti biathlonowy bieg na dochodzenie na dystansie 10 km. Najlepsza z Polek Weronika Nowakowska została sklasyfikowana na 21. miejscu, ze stratą 2.38,0.

Drugie miejsce zajęła Niemka Magdalena Neuner - strata 12,1 s, a trzecie jej rodaczka Simone Hauswald - 18,1 s. Agnieszka Cyl zajęła 35 miejsce (strata 4.14,4), a Magdalena Nykiel 52 (6.23,7). Neuner umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Neuner pobiegła najszybciej, ale jako jedyna z czołowej trójki miała na strzelnicy trzy pudła i musiała przebiec trzy rundy karne. Gdyby celniej strzelała, Domraczewa nie miałaby szans na zwycięstwo. Neuner miała dwa "pudła" podczas trzeciej próby i jedno w trakcie ostatniej wizyty na strzelnicy. Nieźle wypadła Nowakowska, która nie trafiła do tarczy tylko dwa razy.

Zajmująca drugie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Szwedka Helena Jonsson zajęła 9. miejsce ze stratą 1.31.7 do Domraczewej. Szwedka miała dwa "pudła", ale słabiej pobiegła.