Billboardy promują górnictwo w Warszawie

Billboardy promują górnictwo w Warszawie
Górnicze billboardy pojawiły się w głównych puntach Warszawy, m.in. w Alejach Jerozolimskich, Alei Jana Pawła II czy w pobliżu Mostu Poniatowskiego (fot. www.tvs.pl)
PAP/ pszajer

W grudniu, w okolicach przypadającej 4 czerwca Barbórki, takie same plakaty pojawiły się w kilkudziesięciu miejscach na Górnym Śląsku. Teraz zdecydowano o rozszerzeniu kampanii na stolicę, by pokazać znaczenie górnictwa także dla jej mieszkańców.

Na plakacie umieszczono hasło "Wydobywamy węgiel, dajemy pracę, płacimy podatki". - Akcja została przeprowadzona przez Górniczą Izbę Przemysłowo-Handlową w związku z wyraźnymi postulatami górników, aby miała miejsce także w stolicy - powiedział w środę PAP wiceprezes Izby, Piotr Dziewit.

To właśnie Izba rozpoczęła tę kampanię na Śląsku, a włączyły się do niej wiodące spółki węglowe: Jastrzębska Spółka Węglowa, Kompania Węglowa oraz Katowicki Holding Węglowy. Pomysł na formę plakatu, górnika oświetlającego miasto, zaczerpnięto z doświadczeń amerykańskiej firmy górniczej. Na polskim plakacie znalazł się pracownik należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu Zdroju.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Billboardy promują górnictwo w Warszawie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.