Biolog-ateista broni J.K. Rowling. "Twierdzę, że są dwie płcie i to wszystko"

Biolog-ateista broni J.K. Rowling. "Twierdzę, że są dwie płcie i to wszystko"
Fot. Michael Easterling / unsplash.com
KAI / tk

Humanista, ateista i biolog ewolucyjny Richard Dawkins broni autorki książek o Harry'm Potterze J.K. Rowling, a także brytyjskiej profesor filozofii Kathleen Stock przed "zastraszaniem" przez aktywistów transseksualnych, "którzy zachowują się tak, jakby biologia nie istniała". "Jako biolog twierdzę, że są dwie płcie i to wszystko" - napisał Dawkins na Twitterze.

J.K. Rowling przeciwna operacjom zmiany płci

Światowej sławy pisarka od lat sprzeciwia się operacjom zmiany płci. Zwracała uwagę, że w związku ze swoja postawą jest "zastraszana". Kilka dni temu w programie "Piers Morgan Uncensored" Dawkins ocenił jako bardzo niepokojący fakt, iż "ta maleńka mniejszość ludzi zdołała przejąć dyskurs i mówić naprawdę szalone bzdury". Na pytanie moderatora, jaka powinna być na to odpowiedź, Dawkins stwierdził: "nauka". Informację o tym podał amerykański portal "Christian Post".

DEON.PL POLECADawkins przypomniał, że przez cały czas pracy na uniwersytetach zachęcał do dyskusji. Na pytanie prowadzącego program: "Dlaczego straciliśmy zdolność do prowadzenia otwartej i uczciwej debaty?", Dawkins odparł: "Są ludzie, dla których słowo 'dyskutować' nie jest synonimem debaty. Raczej [oznacza ono dla nich], że zajęli jakieś stanowisko", podczas gdy "ja uważam, że dyskusja jest rzeczą rozsądną".

Nie tylko pisarka Rowling, ale także Dawkins, który stał się bardzo znany jako wojujący ateista, poniósł ogromny uszczerbek na swoim prestiżu za bronienie stanowiska o istnieniu tylko dwóch płci, włącznie z żądaniami zwrotu wcześniej przyznanych nagród lub tytułów honorowych.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tonino Cantelmi, Marco Scicchitano

Czy inne oznacza gorsze?
Co jest wrodzone, a co narzucone przez kulturę?
Jakie podejście w wychowywaniu jest pożądane w rodzinie i w szkole?

Dwóch psychologów klinicznych odpowiada na te pytania z perspektywy osób,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Biolog-ateista broni J.K. Rowling. "Twierdzę, że są dwie płcie i to wszystko"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.