Biomedyczna Dolina Krzemowa w Warszawie

Biomedyczna Dolina Krzemowa w Warszawie
(fot. sxc.hu)
"Puls Biznesu" / PAP / pz

Klaster czeka na pieniądze z Brukseli, a fundusze czekają na niego - donosi "Puls Biznesu".

Wiadomo już, gdzie powstanie warszawski klaster biomedyczny BioTechMed. Spółka BTM Mazowsze, która zapowiadała jego stworzenie, prowadzi rozmowy z Urzędem Miasta Warszawa w sprawie jego lokalizacji przy ul. Oboźnej.

- Tam znajdzie się miejsce na biuro oraz na start-upy. Zakładamy, że będzie to kilkuletni przystanek na drodze do stworzenia dużego klastra z prawdziwego zdarzenia - mówi Marcin Szumowski, założyciel i dyrektor ds. rozwoju biznesu w BTM Mazowsze.

Najbardziej pożądanym miejscem jest Ochota (na którą BioTechMed miałby się przenieść za kilka lat), gdzie znajduje się Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii (CePT). BTM Mazowsze zamierza komercjalizować najbardziej perspektywiczne projekty prowadzone w CePT, a bliska lokalizacja ułatwiłaby taką współpracę.

Na pierwsze transakcje w ramach klastra trzeba poczekać, ponieważ jego start wstrzymują pieniądze z Brukseli, a dokładniej - ich brak.

- Czekamy na podpisanie umowy na 6 mln zł dotacji unijnej w ramach działania 1.6 Regionalnego Programu Operacyjnego dla Mazowsza. Te pieniądze pozwolą nam ruszyć pełną parą - twierdzi Marcin Szumowski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Biomedyczna Dolina Krzemowa w Warszawie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.